Designeri » N-Q » Oriental « Grupuri

Amber Elixir Oriflame de dama

Amber Elixir Oriflame de dama

migdale
Amber Elixir Oriflame de dama Imagini

Amber Elixir de Oriflame este un parfum Oriental de dama. Amber Elixir a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Vincent Schaller. Notele de varf sunt mandarina, coacaze negre si struguri; notele de mijloc sunt heliotrop, migdale si bujor; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal si ambra.

mandarina coacaze negre struguri

heliotrop migdale bujor

mosc lemn de santal ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Amber Elixir by Oriflame.

Hypnotic Poison

Amber Elixir Recenziile parfumurilor

feuille.d.hiver
feuille.d.hiver

Îl vom găsi citat drept unul dintre parfumurile de calitate de la Oriflame. Eu îl pun pe acelaşi loc cu Volare, adică, un parfum care, atunci când se va termina, va fi recumpărat. Seamănă la prima aplicare cu crema Milk& Honey, de la aceeaşi firmă. Nu e pentru dispoziţii ludice. Are bun simţ, dar şi fermitate. Mi se pare foarte bun ca parfum de zi. Migdalele au totuşi o tentă naturală. Migdala de marţipan e prea sintetică pentru gustul meu, aici dozajul e foarte bun. Nu e, cu toate acestea, un parfum dulce. E mieros, uşor animalic, oriental, clasic.

Exquisite
Exquisite

Ambră şi migdale dulci...o combinație foarte reuşită...Un parfum elegant, persistent.

Dana Maria
Dana Maria

Mi l-am comandat pe baza a ce mirosisem pe o pagina parfumata si a parerilor de aici. Intr-adevar un parfum fin, destul de sofisticat, cald si puternic. Se simte bine migdala, o migdala dulce, nu amara. Siaj buna, persistenta bunicica. Unui parfum de 60 de lei nu ai ce sa ii ceri mai mult. In orice caz, depaseste cu muuuult alte parfumuri renumite si mult mai scumpe. Eu miros parfumul, nu firma.

bibiutza
bibiutza

imi place mult de tot,si are o persistenta super intrece de departe tot ce mi-am luat eu mai "sofisticat" in ultima vreme achizitii care mi-au golit portofelul cam degeaba:)) tot la amber elixir ma intorc spasita ca l-am tradat ......un prfum dulce dar nu gretos un dulce mai aspru(eu una l-as fi preferat un picut mai dulce poate daca avea si vanilie)migdalele se simt cel mai puternic dupa parerea mea si asta il face sa imi placa atat de mult:)

Liviu
Liviu

L-am cumparat de pe okazii pentru sotie, mare iubitoare de parfumuri orientale. Debuteaza cu un miros de fructe amestecat de bujor si ambra care miroase delicat de la inceput pana la sfarsit. Este unul din cele mai reusite parfumuri low-cost dupa parerea mea!

leila_mic
leila_mic

desi mi l-am cumparat dintr-un impuls de moment, sunt foarte incantata ... mirosul este superb, cizelat si fin, siajul excelent, longevitate max

il compar cu un alt parfum - italian 'amber' - care este varianta bruta, necizelata a ambrei ... adica miroase a ambra pura, fara nici o 'calmare' a simturilor ... ai acel parfum imi place, dar asta e mai fin, mai classy

merita luat, mai ales daca va doriti sa imbunati gerul iernii ... este excelent!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Oriflame Amber Elixir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Oriflame Amber Elixir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Amber Elixir dupa Oriflame. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Amber Elixir de Oriflame reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Avon Far Away Yves Rocher Voile d'Ambre Lancome Poeme Lancome La Vie Est Belle Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Christian Dior Miss Dior Le Parfum Avon Herve Leger Intrigue Guerlain My Insolence Yves Rocher Iris Noir Oriflame Amber Elixir Night Jimmy Choo Jimmy Choo Avon Surrender Christian Dior Midnight Poison Christian Dior Dune Robert Piguet Fracas Christian Dior Hypnotic Poison Jean Paul Gaultier Classique Chopard Casmir Elie Saab Le Parfum Yves Rocher So Elixir