Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

M by Marcel Marongiu Oriflame de dama

M by Marcel Marongiu Oriflame de dama

M by Marcel Marongiu Oriflame de dama Imagini M by Marcel Marongiu Oriflame de dama Imagini M by Marcel Marongiu Oriflame de dama Imagini M by Marcel Marongiu Oriflame de dama Imagini

M by Marcel Marongiu de Oriflame este un parfum Oriental Floral de dama. M by Marcel Marongiu a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Alexandra Carlin. Notele de varf sunt pelin, trandafir Taif si tamaie; notele de mijloc sunt trandafir, curmale si stanjenel; Notele de baza sunt paciuli, ambra si piele intoarsa.

pelin trandafir Taif tamaie

trandafir curmale stanjenel

paciuli ambra piele intoarsa

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about M by Marcel Marongiu by Oriflame.

M by Marcel Marongiu Recenziile parfumurilor

myeluveitie
myeluveitie

Eu nu înțeleg cum se oprește producția unui parfum atât de frumos și complex și se lasă spre vânzare tot felul de ciurucuri? Am să folosesc cu mare grijă sticla aproape plină pe care o mai am. M by Marcel respiră a nișă prin toți porii! Miroase a piele întoarsă, foarte fină și calitativă, însă nu ca în Peau de Bete, nu te loveste și nu te dezgustă (bine, eu sunt subiectivă fiindcă iubesc notele de piele). Apoi, ce se mai simt intens sunt patchouliul, pelinul și tămâia asta genială, echilibrată și în perfect acord cu celelalte note. Ambra e destul de discretă, însă mai pot simți și o notă dulce, caramelizată, cred că este curmala. Trandafirii există și ei, însă au un "volum" redus, vin ca o completare ce dă acea tentă orientală, ușor uleioasă din parfumurile arăbești cu trandafiri. Ce nu reușesc să găsesc în compoziție este irisul, dar nu mă deranjează, ador ceea ce-mi oferă celelalte note. Nu prea aș zice că parfumul are note de vârf, mijloc și final, tot ce apare la început este până la sfârșit, doar nota de patchouli se amplifică încălzită fiind de piele (orice parfum cu patchouli redă superb nota aceasta pe pielea mea). Siajul este moderat spre puternic, iar persistența undeva la 7-8 ore, cel puțin.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Oriflame M by Marcel Marongiu fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Oriflame M by Marcel Marongiu, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica M by Marcel Marongiu dupa Oriflame. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre M by Marcel Marongiu de Oriflame reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Tom Ford Black Orchid Vivienne Westwood Boudoir Christian Dior Miss Dior Le Parfum Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Chanel Coco Eau de Parfum Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Roberto Cavalli Just Cavalli Gold for Her Jean Paul Gaultier Classique Rihanna Reb'l Fleur Robert Piguet Fracas Aquolina Pink Sugar Versace Crystal Noir Lorenzo Villoresi Teint de Neige Lancome La Vie Est Belle L’Absolu Jessica Simpson Fancy Nights Oriflame Mirage Avon Surrender Tom Ford Velvet Orchid