Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

Mirage Oriflame de dama

Mirage Oriflame de dama

Mirage Oriflame de dama Imagini Mirage Oriflame de dama Imagini Mirage Oriflame de dama Imagini

Mirage de Oriflame este un parfum Oriental Floral de dama. Mirage a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Francoise Caron. Notele de varf sunt portocala, mandarina si elemi; notele de mijloc sunt vetiver, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra si vanilie.

portocala mandarina elemi

vetiver iasomie trandafir

lemn de santal ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Mirage by Oriflame.

Aromatics in White
Amouage Epic Woman

Mirage Recenziile parfumurilor

myeluveitie
myeluveitie

Întotdeauna am considerat acest parfum unul deosebit, calitativ, care se poate "bate" fără probleme cu orice mainstream. Curioasă fiind de parfumierul din spatele lui Mirage, am aflat cu surprindere că Olivier Polge este cel care l-a gândit; și se vede, sau, mai degrabă, se miroase :-) Ador caracterul profund balsamic al lui Mirage, rășina elemi este extraordinară și potentă. Interesant mi se pare faptul că acest tip de rășină are si un caracter verde, în genul aromei eucaliptului, cum zicea cineva pe .com. Apoi, ce-mi mai plac tare, tare mult sunt vetiverul și trandafirul care se simt, iarăși, pronunțat. Combinația aceasta dintre elemi și trandafir îi conferă parfumului acea calitate orientală, îl face un balsamic desăvârșit. În plus, vetiverul pică la țanc în compoziție și-i dă un aer ușor masculin, îi mai taie din dulceață. Citricele le simt ca pe o notă globală, iar iasomia nu o prea disting; în schimb, baza parfumului îmi oferă vanilia promisă, ambra și un strop din lemnul de santal. Listată nu este, dar sunt sigură că există în compoziție și scorțisoara fiindcă o pot distinge. Țin să menționez că ingredientele sunt în perfectă armonie unele cu celelalte, de calitate (în niciun caz nu ai spune că miroși un Oriflame) și destul de realiste. Persistența este mare, minim 7 ore, iar siajul foarte puternic, e nevoie de puțin parfum pentru a umple o încăpere. Cred că Mirage e genul de parfum pe care-l iubești sau urăști, nu e vreun parfumel floral-fructat banal care place tuturor. Cine apreciază un Opium vintage, un Coco sau un Poison cred că poate încerca să descopere și frumusețea lui Mirage, frumusețe pe care nu o poate înțelege oricine.
Edit: Am uitat să menționez un lucru interesant! Unele persoane mi-au spus că miros a brad, cred că rășina elemi te poate duce cu gândul la rășina de brad.

Mellymel
Mellymel

Foarte urat miroase. Pute nu altceva. Am ramas socata ca unora le place dar mie mi se pare horror. N-as suporta sa stau langa cineva ce miroase asa

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Oriflame Mirage fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Oriflame Mirage, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Mirage dupa Oriflame. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Mirage de Oriflame reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Rocher Voile d'Ambre Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Aquolina Pink Sugar Chanel Coco Noir Britney Spears Midnight Fantasy Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Lancome La Vie Est Belle Bvlgari Jasmin Noir L'Elixir Eau de Parfum La Prairie Life Threads Ruby Nina Ricci Ricci Ricci Yves Rocher Rose Oud Oriflame Lovely Garden Avon In Bloom Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Oriflame Diamond Musk Tesori d`Oriente Royal Oud Dello Yemen Chanel Chanel N°5 Oriflame Love Potion Avon Surrender Chanel Chance Eau de Parfum