Designeri » N-Q » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Paradise Oriflame de dama

fin condimentat
Paradise Oriflame de dama Videouri
Paradise Oriflame de dama Imagini Paradise Oriflame de dama Imagini

Paradise de Oriflame este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Paradise a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Fabrice Pellegrin. Notele de varf sunt bergamot, piper roz, frezie si piper; notele de mijloc sunt iasomie, trandafir, lacramioare si bujor; Notele de baza sunt mosc, cashmeran si cedru de Virginia.

bergamot piper roz frezie piper

iasomie trandafir lacramioare bujor

mosc cashmeran cedru de Virginia

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Paradise by Oriflame.

Paradise Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Te izbeste piperul din prima!!Foarte puternic,..si mai e ceva, ceva care miroase usor a tamaie....intr-adevar este deosebit,un parfum ieftin si surprinzator de bun,un miros aparte dar nu pt orice ocazie/persoana..

Daniella
Daniella

Pentru Oriflame, este un parfum deosebit. Imi aminteste mult de Lancome Miracle, este doar ceva mai piperat la inceput. Pentru mine, e un parfum de zi, dar mai dupa-amiaza, ceva genul cocktail sau, in general, la ocazii mai sofisticate, nu cotidiene. Superb, imi place. Are o persistenta buna.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Oriflame Paradise fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Oriflame Paradise, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Paradise dupa Oriflame. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Paradise de Oriflame reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Coty Pret a Porter Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Avon Surrender Valentino Valentina Assoluto Paco Rabanne Black XS for Her Chanel Coco Noir Chanel Chance Eau Fraiche Dolce&Gabbana Rose The One Escada Taj Sunset Nina Ricci Ricci Ricci Chanel Coco Eau de Parfum Sabon Zohar (Musk) Chanel Chance Eau Vive Dita Von Teese Dita Von Teese Estée Lauder Sensuous Nude Yves Rocher Iris Noir Estée Lauder Modern Muse Vivienne Westwood Boudoir Agent Provocateur Agent Provocateur Estée Lauder Youth-Dew Limited Edition