Designeri » N-Q » Floral Lemnos Mosc « Grupuri

Volare Oriflame de dama

Volare Oriflame de dama

Volare Oriflame de dama Imagini Volare Oriflame de dama Imagini

Volare de Oriflame este un parfum Floral Lemnos Mosc de dama. Volare a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Fabrice Pellegrin. Notele de varf sunt caisa si piersica; notele de mijloc sunt trandafir, liliac, stanjenel si violeta; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra si mosc.

caisa piersica

trandafir liliac stanjenel violeta

lemn de santal ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Volare by Oriflame.

Tresor

Volare Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

Mi-a plăcut pentru că mirosea şi mai vintage decât Tresor (dacă e posibil aşa ceva), a cărui copie este. Era o sticluţă primită cadou şi cred că era dintr-o serie mai veche, pentru că ţinea acceptabil de mult şi era remarcat de cei din jur (am citit recenzii care-l descriu drept un parfum slab, al meu nu era).

Se potrivea cu intenţiile mele legate de modul în care voiam să fiu percepută atunci (distantă, discretă, nu senzuală), aşa că, dacă vreţi un parfum sexy (un parfum de V day), Volare nu este răspunsul.

Până la urmă, din cauza amintirilor cu care-l asociam, i l-am dăruit mamei mele care, deşi mai pasionată de parfumurile verzi, l-a apreciat, spunând că miroase bine a violete. Personal, simţeam doar piersica, trandafirul, ambra şi lemnul de santal. Nici urmă de violete.

Bottomline: mai vintage, mai "vechi" decât Tresor. Pentru cine are astfel de pasiuni obscure :)

Mireille
Mireille

Se încadrează în peisajul parfumurilor Oriflame, care, mie mie se par prea dulci, greoaie, greu de suportat, agresive și parcă cu o tentă ieftină, banală sau bătrânicioasă. Din punctul meu de vedere există parfumuri la aceeași categorie de preț care pot fi mai purtabile decât acesta. Intensitate și persistență bune.
Dacă preferați parfumurile care au ceva de spus, nu recomand.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Oriflame Volare fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Oriflame Volare, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Volare dupa Oriflame. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Volare de Oriflame reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain Samsara Eau de Parfum Robert Piguet Fracas Kenzo Kenzo Amour Calvin Klein Obsession Dolce&Gabbana D&G Givenchy Hot Couture Thierry Mugler Alien Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Lacoste Lacoste Pour Femme Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum Givenchy Ange ou Demon Yves Rocher Vanille Noire Amouage Amouage Lyric Woman Yves Rocher Comme une Evidence Oriflame Enigma L`Erbolario Iris Jean Paul Gaultier Classique Guerlain Chamade Givenchy Play For Her