Designeri » N-Q » Floral Verde « Grupuri

Fleurs d`Orlane Orlane de dama

Fleurs d`Orlane Orlane de dama

Fleurs d`Orlane Orlane de dama Imagini Fleurs d`Orlane Orlane de dama Imagini Fleurs d`Orlane Orlane de dama Imagini

Fleurs d`Orlane de Orlane este un parfum Floral Verde de dama. Fleurs d`Orlane a fost lansat in 1983. Notele de varf sunt floare de portocal, note verzi, mandarina, piersica, bergamot, portocala, zambila de apa si cuisoare; notele de mijloc sunt garoafa, tuberoza, crin, orhidee, radacina de stanjenel, iasomie, ylang-ylang, trandafir, narcisa si flori albe; Notele de baza sunt miere, lemn de santal, ambra, mosc, rasina benzoica, cedru, styrax, vanilie si note pudrate.

floare de portocal note verzi mandarina piersica bergamot portocala zambila de apa cuisoare

garoafa tuberoza crin orhidee radacina de stanjenel iasomie ylang-ylang trandafir narcisa flori albe

miere lemn de santal ambra mosc rasina benzoica cedru styrax vanilie note pudrate

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fleurs d`Orlane by Orlane.

Fleurs d`Orlane Recenziile parfumurilor

leila_mic

am o sticla folosita de 3 ori doar, cine doreste sa facem un schimb ... din pacate, nu-l pot folosi

miki68
miki68

E un parfum puternic floral, iar aroma predominanta este de crin (miros foarte puternic!). Se mai simte si un pic dulceata mierii de albine si inca ceva, putin amar, ce n-am putut identifica. Este, indubitabil, un parfum pentru sezonul rece!

leila_mic

mi se pare chiar dupa pulverizare ca e de pe vremuri de mult trecute ... sincer!
tot ma miros si iar ma miros si dupa vreo jumatate de ora se disipa mirosul intepator si devine un suav dulce floral alb ... foarte frumos si cald!
na, partea asta imi place la nebunie si persista foarte mult, innebunitor de mult ... l-am mai testat de seara pana dimineata si ramane pe piele min 10 ore

o sa il mai incerc dupa ce trec caldurile astea, poate si de la cele 40 grd de afara am impresia ca m-a pocnit vreo stra- din vechime (asta e doar prima mea impresie)

este floral puternic, persistent; il pot prezenta ca un ST DUPONT BLANC in varianta 'neslefuita' (dupa jumatatea aia de ora ...)

teo30967
teo30967

toate parfumurile din anii 80 sunt puternice, (vezi rumba -balenciaga de exemplu)era deci de asteptat sa fie puternic si tare.
Dar cum e: floral, oriental, mai " matur", pt toate varstele etc mai spune ne cand te mai "acomodezi" cu el.

leila_mic

Chiar dupa pulverizare, miroase putternic si tare, chiar deranjant de tare. Dupa vreo 10 min, dupa un Jet de apa pe incheietura, parca s-a inmuiat mirosul, a devenit Mai cald, Mai fin. Este potrivit perioadei reci, e tare si Nu se dezlipeste de Tine decat dupa multe incercari :-)

leila_mic

tocmai mi-am facut de cap, revenind din concediu - si l-am comandat - cand il primesc si testez, va spun parerea si opinia

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Orlane Fleurs d`Orlane fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Orlane Fleurs d`Orlane, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fleurs d`Orlane dupa Orlane. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fleurs d`Orlane de Orlane reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Floral Verde
Estée Lauder Beautiful Sheer Escada Escada Sport  Feeling Free Bath and Body Works Cucumber Melon Comme des Garcons Comme des Garcons Series 1 Leaves: Tea CB I Hate Perfume Wild Pansy Philosophy Pure Grace Floris Seringa Czech & Speake Mimosa Christian Dior Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Toilette Ayala Moriel Charisma Michael Storer Genvieve TerraNova Sakura and Green Tea