Designeri » N-Q » Floral Fructat « Grupuri

Frangipani Ormonde Jayne unisex

Frangipani Ormonde Jayne unisex

acvatic
Frangipani Ormonde Jayne unisex Imagini Frangipani Ormonde Jayne unisex Imagini Frangipani Ormonde Jayne unisex Imagini Frangipani Ormonde Jayne unisex Imagini Frangipani Ormonde Jayne unisex Imagini Frangipani Ormonde Jayne unisex Imagini Frangipani Ormonde Jayne unisex Imagini Frangipani Ormonde Jayne unisex Imagini Frangipani Ormonde Jayne unisex Imagini Frangipani Ormonde Jayne unisex Imagini

Frangipani de Ormonde Jayne este un parfum Floral Fructat unisex. Frangipani a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Geza Schoen. Notele de varf sunt flori de tei, magnolie si lamaie verde; notele de mijloc sunt frangipani, trandafir, tuberoza, nufar si prune; Notele de baza sunt ambra, mosc, cedru si vanilie de Madagascar.

flori de tei magnolie lamaie verde

frangipani trandafir tuberoza nufar prune

ambra mosc cedru vanilie de Madagascar

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Frangipani by Ormonde Jayne.

Frangipani Recenziile parfumurilor

maril
maril

Iubesc foarte tare aceasta floare: plumeria/frangipani. Este atat de fermecatoare, de delicata, de sensibila ca parca ti-e teama sa te apropii de ea.
Cand am gasit acest parfum, datorita voua, am simtit ca mi-au fost indeplinite toate dorintele in materie de parfumuri, aproape ca nu mi-a venit sa cred ca exista ceva sa intruneasca toate aceste calitati.
Nici nu sunt in stare sa-l descriu, nu am cuvinte, este perfect, este proaspat, este luminos, este cald, este fresh. Florile albe se contopesc intr-un buchet suav, iar lamaia verde ii desavarseste prospetimea.
Este unul dintre cele mai frumoase parfumuri de vara. Merita purtat macar o data intr-un loc unde creste plumeria.
Va multumesc dragele mele ca mi l-ati scos in cale!

ala2006
ala2006

Inca o data un parfum imi demonstreaza cat de diferit este ph-ul nostru. Uitandu-ma la compozitie, ea pare de vis. Flori, citrice si note verzi pare combinatia ideala pentru o zi torida de vara.
Dar nu, nu a fost asa. Recunosc ca prima jumatate de ora a fost foarte frumos dar apoi citricele s-au evaporat iar parfumul a devenit extrem de dulce si cu tuberoza infama in prim plan. Nu stiu ce nota l-a indulcit si nici siajul sau persistenta nu m-au multumit desi l-am testat atat vara cat si pe temperaturi scazute.
E inca o dovada in plus ca un parfum trebuie testat inainte de a fi cumparat.

Mmmmmmmm... Este un parfum pentru vara, foaaaarte bine facut, proaspat, dar si foarte feminin, ce incepe cu un miros de ceai verde tonic si coaja de lamaie. Mai tarziu se instaleaza nota de frangipani, acompaniata de nuferi delicati si o iasomie foarte usoara. Parfumul este fresh, fara a fi insa citric, are un aer usor acvatic, ca si cum florile ar fi cu roua pe ele, atat de proaspat miroase. Pe langa faptul ca este foarte inventiv si deosebit ca si miros, are si o persistenta buna si siaj detectabil. E clar, este un parfum foarte bun pentru vara!
Nota mea: 8/10

Cautam cu ceva timp in urma un parfum pentru vara si oscilam intre una din alegoriile Guerlain sau Portofino din escalele Dior. Sunt doua linii de parfumuri bune, aproape pentru toate gusturile, insa cele care mie imi plac nu sunt persistente din pacate, asa ca am renuntat la ele.
Cu Frangipani mi-am gasit "alesul" si cred ca ii voi ramane fidela de-acum incolo. Are toate calitatile pe care le pretindeam de la un parfum bun de vara: e fresh, foarte feminin si delicat, dar in acelasi timp extrem de longeviv atat pe piele cat si pe haine (este apa de parfum).
Miroase inedit si atrage atentia imediat. De la distanta se simte o combinatie de osmanthus, frangipani si ceai verde, iar mirosit de aproape simti coaja rasa de limeta si zeama de lamaie. Deloc dulce, cu acorduri exotice-fresh si usoare note acvatice evolueaza placut pe piele, iar ceva mai tarziu disting si o iasomie cristalina inrourata impreuna cu un mosc delicat si pudrat.
Revigorant, feminin, persistent, parfumul verilor mele.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Ormonde Jayne Frangipani fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Ormonde Jayne Frangipani, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Frangipani dupa Ormonde Jayne. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Frangipani de Ormonde Jayne reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Puredistance Opardu Amouage Memoir Woman Amouage Amouage Lyric Woman Lorenzo Villoresi Teint de Neige Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Amouage Honour Woman Robert Piguet Visa 2007 Robert Piguet Alameda Divine L'Infante Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Robert Piguet Rose Perfection WIDIAN IV Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin A Lab on Fire What We Do In Paris Is Secret Frederic Malle Carnal Flower Serge Lutens Chergui Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Amouage Ciel Pour Femme Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel