Designeri » N-Q » Oriental Condimentat « Grupuri

Orris Noir Ormonde Jayne unisex

Orris Noir Ormonde Jayne unisex

Vreau: 3

Orris Noir Ormonde Jayne unisex Imagini Orris Noir Ormonde Jayne unisex Imagini Orris Noir Ormonde Jayne unisex Imagini Orris Noir Ormonde Jayne unisex Imagini Orris Noir Ormonde Jayne unisex Imagini Orris Noir Ormonde Jayne unisex Imagini Orris Noir Ormonde Jayne unisex Imagini Orris Noir Ormonde Jayne unisex Imagini Orris Noir Ormonde Jayne unisex Imagini Orris Noir Ormonde Jayne unisex Imagini Orris Noir Ormonde Jayne unisex Imagini

Orris Noir de Ormonde Jayne este un parfum Oriental Condimentat unisex. Orris Noir a fost lansat in 2006. Creatorul acestui parfum este Geza Schoen. Notele de varf sunt pelin, piper roz, coriandru si bergamot; notele de mijloc sunt stanjenel, frunza de dafin, iasomie Sambac si pimento; Notele de baza sunt smirna, paciuli, tamaie, lemn de guaiac si cedru de China.

pelin piper roz coriandru bergamot

stanjenel frunza de dafin iasomie Sambac pimento

smirna paciuli tamaie lemn de guaiac cedru de China

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Orris Noir by Ormonde Jayne.

Orris Noir Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

Here we go again …cu niste iris. Cand chiar credeam ca le-am vazut pe toate, hop si Ormond Jane cu al lor, oriental condimentat , foarte interesant , macar ca experiment .
Oriental ? Esteeee. Avem si simtim in clar smirna si tamaie dar nu rezulta nimic inecacios, bisericos, cu aer de pronaos pentru penitenti.
Condimentat? Esteee. Iuteala de pimento si piper roz, aroma de foi de dafin( interesanta nota ), coriandru de bun simt care se abtine sa-si exaleze mirosul nemagulitor, contribuind doar cu o aroma subtire, alaturi de pelin.
N-am sa pretind acum ca recunosc lemnul de guiac si cedrul de China, asta a fost sarcina lui Geza Schoen, cand a facut nazbatia asta de iris , de o frumusete naturala, fara make up, fara pudra , fara inflorituri( iasomia cred ca e o chestiune de imagine, nu de miros), in schimb cu o picatura( sau mai multe) de dulceata care nu stiu de la ce i se trage pentru ca oficial nu are nici macar o nota dulce.
De mentionat ca as fi pariat orice pe o nota de pielarie, daca l-as fi jucat blind, insa vad ca nu e cazul in piramida oficiala.
Nici irisul nu este unul hardcore, desi prezent cap coada, nici NOIR cum ne ameninta in denumire si nici macist. Ba chiar si latura unisex i se domoleste pe parcurs, indulcindu-se incet dar sigur.
Imi place acest iris pentru ca nicio nota nu vine in proportii delirante si ca este atipic prin combinatia de rasini si condimente, reala, perceptibila si reusita.
Si-mi mai place pentru ca nu are acel iz binestiut de make up, Ormond Jane dovedind prin ORRIS NOIR ca ideea de pudra si ruj poate fi uneori doar o gluma misogina la adresa notei de iris.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Ormonde Jayne Orris Noir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Ormonde Jayne Orris Noir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Orris Noir dupa Ormonde Jayne. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Orris Noir de Ormonde Jayne reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Tom Ford Noir de Noir Serge Lutens Chergui Puredistance Opardu The Different Company Sublime Balkiss Maison Martin Margiela Lipstick On James Heeley Bubblegum Chic Parfumerie Generale PG05 L'Eau de Circe Keiko Mecheri White Petals Orto Parisi Boccanera Jul et Mad Paris Néa Juliette Has A Gun Moon Dance Xerjoff La Tosca Diptyque Do Son J.F. Schwarzlose Berlin Fetisch Divine L'Infante Lalique Fleur Universelle WIDIAN IV Panouge Isabey Gardenia Panouge Isabey La Route d'Emeraude