Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

Tsarina Ormonde Jayne unisex

Tsarina Ormonde Jayne unisex

Avut: 1

Tsarina de Ormonde Jayne este un parfum Oriental Floral unisex. Tsarina a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Geza Schoen. Notele de varf sunt mandarina, bergamot, coriandru si coacaze; notele de mijloc sunt iasomie Sambac, frezie, stanjenel, piele intoarsa si Hedione; Notele de baza sunt lemn de santal, cedru, labdanum, mosc si boabe de vanilie.

mandarina bergamot coriandru coacaze

iasomie Sambac frezie stanjenel piele intoarsa Hedione

lemn de santal cedru labdanum mosc boabe de vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tsarina by Ormonde Jayne.

Tsarina Recenziile parfumurilor

Tsarina este o cucoana cam unsuroasa... fiindca asa imi miroase mie acest parfum, unsuros!
Inceputul este verde-amarui de la bergamot, dar nu prea frumos. Faza imediat urmatoare este cea mai placuta: atunci cand miroase dulce-fructat. Imediat insa, intra nota de piele, care in combinatia asta dulce, plus doza mare de santal, are un miros extrem de unsuros...
Parfumul este inedit ca miros, nu prea se aseamana cu ce am testat eu pana acum, dar nu eate cel mai frumos parfum.
Ca impresie generala, imi miroase cumva a fructe, cred ca piersica, inmuiata intr-un borcan cu unsoare...
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6/10

A trecut ceva timp de cand tot urmaream sa-l testez si nu se ivea ocazia. Pana la urma am primit o mostra si am ramas tare uimita cat de departe e de cum mi-l imaginam. Imi doream sa-mi redea poate ceva din opulenta rusa, o Tsarina cu note grele ca o cortina de catifea, ceva plin si pasional. Dar in realitate cred ca s-au inspirat gresit caci Tsarina e tare diferit de toate astea.

Rafinamentul compozitiei il plaseaza mai degraba la curtea regala a Marii Britanii, muza fiind Ducesa de Cambridge, Catherine cea stylish si inteligenta. Un parfum manierat, diplomatic, plin de personalitate, dar toate astea expuse prin note fine, verzi si discrete.
Parfumul are in debut o faza fresh minunata in care doar bergamota e mai recognoscibila. Vedeti, din nou, bergamota imi sugereaza un five o c'clock cu ceai Earl Grey si shortbread la palatul Buckingham nicidecum un festin rusesc.

Apoi peste partea cruda incepe sa transpara adevarata personalitate a parfumului care isi schimba complet stilul, parand a imbraca o noua rochie intr-o serata de mare importanta. Acum miroase oriental, dar nicio pasiune nu e descatusata, toate notele sunt in armonie si formeaza un melanj regal: velur fin, foarte mult santal, rasini aromate, putine flori si totusi ramane deosebit de feminin. In faza asta imi aminteste bine de Clive Christian No. I de dama, cu mentiunea ca acela adauga o dulceata placuta sub toate astea.

Tsarina e un parfum care se decupeaza din multime, are ceva inedit usor de observat pe care nu ai cum sa nu-l admiri, doar la geografie au gresit un pic.
Dar vi se iarta, Your Tsariness :).

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Ormonde Jayne Tsarina fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Ormonde Jayne Tsarina, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tsarina dupa Ormonde Jayne. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tsarina de Ormonde Jayne reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Estée Lauder Tuscany Per Donna Ayala Moriel Ayala Lancetti Lancetti Mood Woman Calvin Klein Euphoria Crystal Edition Christian Lacroix C`est la Fete Patchouli Avon Far Away Sensual Embrace Nicole Farhi Femme Slava Zaitsev Nikita Ramon Molvizar White Goldskin Coty Tribe Adidas Adidas Sensual Instinct Judith Leiber Judith Leiber Night