Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

Esprit d’Oscar Oscar de la Renta de dama

Esprit d’Oscar Oscar de la Renta de dama

Esprit d’Oscar Oscar de la Renta de dama Videouri
Esprit d’Oscar Oscar de la Renta de dama Imagini

Esprit d’Oscar de Oscar de la Renta este un parfum Oriental Floral de dama. Esprit d’Oscar a fost lansat in 2011. Esprit d’Oscar a fost creat de Frank Voelkl si Ann Gottlieb. Notele de varf sunt bergamot, lamaie de Amalfi si lamaie; notele de mijloc sunt iasomie, floare de portocal african, tuberoza, violeta si stanjenel; Notele de baza sunt heliotrop, mosc, boabe de tonka, vetiver si Ambergris.

bergamot lamaie de Amalfi lamaie

iasomie floare de portocal african tuberoza violeta stanjenel

heliotrop mosc boabe de tonka vetiver Ambergris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Esprit d’Oscar by Oscar de la Renta.

Sicily
L'Heure Bleue

Esprit d’Oscar Recenziile parfumurilor

Simo
Simo

Il caut de mult! l-am cautat in multe alte parfumuri de lux..si in sfarsit l-am gasit si se chiama Esprit d'Oscar!este un parfum foarte bogat, mi-e greu sa il descriu in cateva cuvinte..are acel "ceva" al unui parfum luxuriant, sofisticat, intens..o explozie de flori cu un varf citric intr-o vara caniculara. A devenit parfumul meu semnatura, inlocuind Sicily de Dolce&Gabbana care nu se mai produce.

olgastefan
olgastefan

Am identificat heliotropul drept nota care mă atrăgea și, în același timp, intimida la foarte multe parfumuri: pe cât de tentată, pe atât de mult hârtie de turnesol a gradului în care mă puteam adecva respectivei arome. Heliotropul este liantul și în cazul acestui parfum și își face treaba onorabil, echilibrând notele citrice cu florile albe, pe care nu le lasă să devină (prea) albe și, mai ales, ca de obicei, este a match made in heaven cu boabele de tonka. Are o tentă retro, de asortat ținutelor de inspirație vintage și melancoliei diurne de toamnă-iarnă, deși, întrucât nasului meu îi seamănă bine cu Sun al lui Jil Sander, l-aș vedea purtat și vara. Ce nu îmi place: lămâia din debut este un pic prea sintetică, discordantă în raport cu restul ingredientelor. Noroc cu combo-ul iris-violetă, care îi asigură o calitate pudrată care se menține până la final. Siaj delicat (nici nu mi-aș dori altceva, pur și simplu ar fi prea loud și anii 80 în ipostaza de bombă olfactivă), persistență bună.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Oscar de la Renta Esprit d’Oscar fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Oscar de la Renta Esprit d’Oscar, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Esprit d’Oscar dupa Oscar de la Renta. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Esprit d’Oscar de Oscar de la Renta reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Insolence Eau de Parfum Christian Dior Dior Addict Jean Paul Gaultier Classique Rochas Tocade Roberto Cavalli Roberto Cavalli Eau de Parfum Tom Ford Black Orchid John Galliano John Galliano Chopard Casmir Roberto Cavalli Roberto Cavalli Oro Lolita Lempicka Lolita Lempicka Agent Provocateur L'Agent Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Hermes L’Ambre des Merveilles Yves Saint Laurent Belle d`Opium Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Guerlain Shalimar Parfum Initial Givenchy Organza Orlane Fleurs d`Orlane