Designeri » N-Q » Pielarie « Grupuri

Oscar de la Renta Pour Lui Oscar de la Renta de barbati

Oscar de la Renta Pour Lui Oscar de la Renta de barbati

Oscar de la Renta Pour Lui Oscar de la Renta de barbati Imagini Oscar de la Renta Pour Lui Oscar de la Renta de barbati Imagini

Oscar de la Renta Pour Lui de Oscar de la Renta este un parfum Pielarie de barbati. Oscar de la Renta Pour Lui a fost lansat in 1980. Notele de varf sunt aldehide, chimion, boabe de ienupar, lavanda, galbanum, busuioc, salvie, anason si bergamot; notele de mijloc sunt ciclama, garoafa, paciuli, scortisoara, vetiver, cedru si muscata; Notele de baza sunt labdanum, pielarie, lemn de santal, mosc si lichen.

aldehide chimion boabe de ienupar lavanda galbanum busuioc salvie anason bergamot

ciclama garoafa paciuli scortisoara vetiver cedru muscata

labdanum pielarie lemn de santal mosc lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Oscar de la Renta Pour Lui by Oscar de la Renta.

Van Cleef & Arpels pour Homme
Eikon
Kouros

Oscar de la Renta Pour Lui Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Chiar un parfum clasic care-mi face placere sa-l port! Ii simt pielaria si note lemnoase care-l fac un pic dur dar tocmai duritatea si intunecimea lui imi plac. Fiti linistiti, nu-i de speriat e imblanzit de note florale discrete, foarte discrete iar siajul e strict cat trebuie. Cat despre persistenta, duce orele de program plus cele suplimentare :). Pretul e bun iar nota mea e 8/10.

iulix_73
iulix_73

Un clasic unic și atemporal ! Pentru un barbat matur ( recomandat peste 35 ani ) , acesta parfum este compus din note florale frumoase , profunde, ierburi și condimente verzi calde, care emana rafinament, eleganta, întuneric și nu in ultimul rand masculinitate ! Siaj si longevitate fantastica ( peste 10 ore ) ! Recomandat in anotimpul rece dar la o tinuta adecvata ( costum ) .

Aceasta este o recenzie personala si trebuie trata ca atare !Mirosul poate diferi de la o persoana la alta in functie PH-ul fiecaruia deci trebuie testat ( obligatoriu ) inainte de achizie !

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Oscar de la Renta Oscar de la Renta Pour Lui, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Oscar de la Renta Pour Lui dupa Oscar de la Renta. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Oscar de la Renta Pour Lui de Oscar de la Renta reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lalique Encre Noire Fendi Fan di Fendi pour Homme Aramis Aramis Boucheron Jaipur Homme Daniel Hechter Caractere Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Lalique Encre Noire Sport Rochas Rochas Man Versace Versace Pour Homme Dolce&Gabbana The One for Men Ted Lapidus Lapidus Pour Homme Bentley Bentley for Men Intense Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Versace Versace Man Eau Fraiche Hermes Terre d'Hermes Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Alfred Dunhill Icon Lanvin Arpege Pour Homme Azzaro Chrome Legend Azzaro Bright Visit