Designeri » N-Q » Floral Verde « Grupuri

Volupte Oscar de la Renta de dama

Volupte Oscar de la Renta de dama

acvatic
Volupte Oscar de la Renta de dama Imagini Volupte Oscar de la Renta de dama Imagini Volupte Oscar de la Renta de dama Imagini

Volupte de Oscar de la Renta este un parfum Floral Verde de dama. Volupte a fost lansat in 1992. Creatorul acestui parfum este Sophia Grojsman. Notele de varf sunt mimoza, pepene, mandarina, frezie, osmanthus, pepene rosu si ciclama; notele de mijloc sunt garoafa, iasomie, heliotrop, ylang-ylang, lacramioare, narcisa, lotus si bujor; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, paciuli, tamaie, tuberoza si vanilie.

mimoza pepene mandarina frezie osmanthus pepene rosu ciclama

garoafa iasomie heliotrop ylang-ylang lacramioare narcisa lotus bujor

lemn de santal ambra paciuli tamaie tuberoza vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Volupte by Oscar de la Renta.

Paris
Cabotine
Tresor

Volupte Recenziile parfumurilor

ianka
ianka

Da, ruda din provincie a tresorului, nu ca asta ar fi ceva rău neraparat.

leila_mic
leila_mic

Abia l-am primit - se odihneste elegant pe mana mea - astept si va spun cum il simt (momentan imi aminteste vag de Tresor)

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Oscar de la Renta Volupte fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Oscar de la Renta Volupte, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Volupte dupa Oscar de la Renta. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Volupte de Oscar de la Renta reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Pure Poison Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Christian Dior Poison Jean Paul Gaultier Classique Chloe Love Elie Saab Le Parfum Guerlain My Insolence Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Jean Paul Gaultier Classique Intense Hermes 24 Faubourg Givenchy Amarige Hermes Elixir des Merveilles Thierry Mugler Alien Essence Absolue Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Cartier Baiser Vole Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Amouage Honour Woman Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Christian Dior Dior Addict Christian Dior Dolce Vita