Designeri » N-Q » Chypre Floral « Grupuri

Noa Noa Otto Kern de dama

Noa Noa Otto Kern de dama

Noa Noa de Otto Kern este un parfum Chypre Floral de dama. Noa Noa a fost lansat in 1990. Notele de varf sunt menta, mandarina, cassia, galbanum si grapefruit; notele de mijloc sunt lemn de santal, paciuli, pin balsamic, radacina de stanjenel, iasomie, heliotrop, cedru si trandafir; Notele de baza sunt boabe de tonka, ambra, mosc, rasina benzoica, lichen si vanilie.

menta mandarina cassia galbanum grapefruit

lemn de santal paciuli pin balsamic radacina de stanjenel iasomie heliotrop cedru trandafir

boabe de tonka ambra mosc rasina benzoica lichen vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Noa Noa by Otto Kern.

Noa Noa Recenziile parfumurilor

L-am testat prima data in urma cu mai multi ani dintr-o mostra si mi se paruse foarte incantator si la fel il gasesc si azi. Cred ca mai am pe undeva mostra, dar trebuie sa fie aproape goala ca imi placea din cand in cand sa pun cate un strop din ea pe incheietura, dar de acum am in sfarsit o miniatura de 5 ml plina din el.

Pe Fragrantica.com observ cu nedumerire ca este asemanat de foarte multi cu D&G Dolce & Gabanna for Women, acela clasic din 1992 cu capac rosu. Il stiu bine pe acela si nicidecum nu mi-ar fi dat prin cap sa le gasesc asemanatoare pentru ca D&G aducea un fel de omagiu aldehidicelor dinaintea lui si inchidea simbolic moda lor, iar Noa Noa zbarnaie de note vesele si dulci, are mai mult "corp" si o caldura evidenta.

Noa Noa leaga notele principale de santal si heliotrop de o pleiada de arome balsamice care in timp formeaza un amestec cremos superb la granita gurmandului. Spre baza din mixtura asta placuta razbate un ton de paciuli uscat si prafos, dozat cu subtilitate, adaugand intregului o tenta senzuala si intunecata.

Foarte reusit parfum, pacat ca nu se mai produce de un car de ani.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Otto Kern Noa Noa fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Otto Kern Noa Noa, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Noa Noa dupa Otto Kern. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Noa Noa de Otto Kern reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Christian Dior Miss Dior Chanel Chance Eau de Toilette Escada Escada 2005 Sisley Eau du Soir Givenchy Les Parfums Mythiques - Givenchy III Jil Sander Jil Sander Bath and Beauty Georges Stahl Elle d`Elissa Oscar de la Renta Oscar Summer Dew Gres Goddess Hommage a Greta Garbo Thymes Goldleaf Faberlic Sleza Yurate Parfums Namara Avant L'Amour