Designeri » N-Q » Floral Fructat « Grupuri

Lady Million Paco Rabanne de dama

Lady Million Paco Rabanne de dama

miere
Lady Million Paco Rabanne de dama Videouri Lady Million Paco Rabanne de dama Videouri
Lady Million Paco Rabanne de dama Imagini Lady Million Paco Rabanne de dama Imagini Lady Million Paco Rabanne de dama Imagini Lady Million Paco Rabanne de dama Imagini Lady Million Paco Rabanne de dama Imagini Lady Million Paco Rabanne de dama Imagini

Lady Million de Paco Rabanne este un parfum Floral Fructat de dama. Lady Million a fost lansat in 2010. Lady Million a fost creat de Anne Flipo, Beatrice Piquet, Dominique Ropion si Bruno Jovanovic. Notele de varf sunt neroli, lamaie de Amalfi si zmeura; notele de mijloc sunt iasomie, floare de portocal african si gardenie; Notele de baza sunt paciuli, miere alba si ambra.

neroli lamaie de Amalfi zmeura

iasomie floare de portocal african gardenie

paciuli miere alba ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lady Million by Paco Rabanne.

Tribe
Place Vendome
Pure Gold
Cash Woman
Olympea

Lady Million Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Nu mai vreau sa mai aud de acest parfum! Gata,mi s-a taiat!Si saracul nu are nici o vina,decat poate pentru ca include cuvantul "milion".Imi pare bine ca au mai vazut si altii segmentul lui de public.L-am facut cadou fara a-i da vreo sansa,dar am apucat inainte sa-i simt notele dulci,de miere si zmeurica din deschidere.Sunt axfisiata de acest parfum,si refuz categoric sa-i mai citesc numele.

Elena Camelia
Elena Camelia

Am tot testat acest parfum, si dupa cateva incercari esuate in care s-a evaporat pur si simplu in mai putin de doua ore (desi era tester din magazin de parfumuri) am zis sa il mai incerc inca o data. De data asta a durat ceva mai mult, nu stiu exact cat, pana la 5 ore asa persistent in locul in care am pulverizat. La inceput miroase divin, un amestec de flori albe, parfumate. Dupa un timp imi tot mirosea a ceva cunoscut, a ceva extrem de cunoscut. Nu pot sa spun sigur, dar cred ca este vorba de Eclat de la Oriflame. Si nu cel de acum cu pulverizator, cand eram eu mica mai avea mama unul de cam 15 ml asa, fara pulverizator, se dadea direct pe piele si mirosea foarte bine si persista. Cred ca de acel parfum imi aduce aminte :D

Dana Maria
Dana Maria

Lady Million chiar este un parfum purtat de manelisti (alaturi de 1 Million), probabil din mentalitatea aia a lor cu milioane milioane, sunt cel mai tare, dusmanii mei, banii mei, bla bla bla. Insa parfumul e dragut, mie imi place. E dulce dar nu sufocant. Sticluta e superba, nu mi se pare kitschoasa dar ma rog, fiecare cu gustul lui. Problema lui (de fapt a mea, rectific), din punctul meu de vedere, e ca seamana izbitor de mult cu un parfumel care se gasea cand eram eu adolescenta, costa 50.000 de lei vechi. Cobra se numea. Si nu imi iese din cap asemanarea asta. Nu as da 300 de lei pe un parfum care miroase la fel cu cel de 5 lei. La urma urmei, iau ceva mai ieftin. Dar cand dai cateva sute de lei (ipotetic vorbind, multe dintre noi nu isi permit si e de inteles la salariile din Romania) vrei sa mirosi mai "scump", original, nu a parfum de 5 lei. La fel mi se intampla cu Flower de la Kenzo. Seamana mult cu o ieftineala la 2,5 lei pe care am luat-o dintr-un magazin de cartier acum cativa ani. Da, ok, e vorba de ingrediente, de note care se dezvolta nu stiu cum, dar frate... seamana! Si nu putin.

monafro
monafro

De mult nu am simțit un parfum mai kitch, mai banal și mai lipsit de rafinament decât acest Lady Million! Pur și simplu, miroase a căpșuni și plastic..altceva nu simt, poate ceva floral leșinos de dulce. Cred că e potrivit pentru o tânără romă, semianalfabetă, fată de baștan milionar și fană de manele...OK, sunt cam rea, dar nici parfumul nu e bun. Poate are siaj și persistență, dar cine vrea să miroasă așa toată seara? Nota: 5/10.

De ce ar avea Lady Million mai mult succes decat alte parfumuri mainstream? Chiar nu inteleg isteria in masa provocata de mirosul asta luminos, simplu, vesel, din flori albe. Cred ca raspunsul trebuie cautat in campania publicitara. Banii au harul de a amagi si fascina, iar conceptul lansat de Paco Rabanne exact pe ideea asta pedaleaza: pe iluzia bunastarii. Macar prin parfum sa ai senzatia ca esti un milionar. Sticla e de un kitsch monumental, campania asisderea. Cat de naiv tre`sa fii sa cazi in plasa asta nu mai comentez.

Mirosul in schimb, luat separat, e chiar simpatic. Nu se impune prin originalitate, in schimb investigheaza destul de atent tema floral-alba. Florile de portocal impreuna cu esenta de neroli de calitatea a 2-a dar macar placute dau o stralucire intensa notei de iasomie. O fac suculenta si luminoasa. Parfumul sta bine la intensitate si siaj, fapt ce contribuie de asemenea la aprobarea unanima.
Are si un vag iz plasticos dar pe care il simt numai cand inspir parfumul foarte aproape de piele.
In concluzie, nu e nicidecum un parfum ce miroase a 1 milion de lire sterline, poate a 1 milion de lire turcesti, dar bani cinstiti, munciti cu patima.

adamescuandra
adamescuandra

parfumul acesta pe mine miroase a fructe de padure, imi placeee

iulianada
iulianada

Desi am EDP, nu persista atat cat m-as fi asteptat...:( undeva la 4 ore pe pielea mea...pacat:(

tubykap20
tubykap20

Cam banal pentru cata zarva s-a facut cand a fost lansat! Cred ca am mai simtit combinatia asta de gardenie si iasomie cu ceva dulce (si ca sa nu fie vanilie,a fost miere-foaaaarte original!!!!) de inca 1001 ori! Chiar nu m-a dat pe spate cu nimic,seamana putin cu Guess Seductive,desi parca acela e putin mai sexy!Nu ai fi zis,nu? Mai ales dupa nume! Nu miroase a nimic luxos (Million???),asta e clar! Lady 10 cu indulgenta!

leila_mic
leila_mic

Eu am primit cadou EDP-ul ... mi se pare un parfum foarte dulce, fin - mie imi miroase a miere, insa e foarte placut.

Il folosesc iarna, toamna tarziu si mi se pare foarte potrivit pentru vreme rece ... cu toate ca nu sunt fun-a a parfumurilor dulci, nu mi se pare greu ci placut pentru iarna, -20 grd (asa cum a fost si iarna asta pe munte), totul inghetat, cerul albastru parca din gheata ... te incalzeste mirosul de flori de miere ...

pe pielea mea dureaza min 8 ore; cand e frig, e ok ... daca cumva se incalzeste pe parcurs, se mai "ingreuneaza" atmosfera

concluzie - e un parfum bun, dulce, pt vreme rece, dureaza o vesnicie; sillage-ul e ok - nu preferatul meu insa

daca va place mierea si locuiti in zona cu vreme rece, ierni geroase, parerea mea ca incalzeste bine atmosfera

Paco Rabanne Lady Million Eau De Parfum for women 1 oz
Paco Rabanne Lady Million Eau De Parfum for women 1 oz
Gift Set 2oz
Paco Rabanne Mini Gift Set I. Lady Million 1 Million Eau De Parfum 2 x 0,2 oz Eau De Toilette 2 x 0,2 oz
Lady Million Perfume by Paco Rabanne, 1 oz Eau De Parfum Spray for Women
Paco Rabanne Lady Million by Paco Rabanne Eau de Parfum Spray 1.7 oz for Women
Paco Rabanne Lady Million Gift Set I. Eau De Parfum 2,7 oz Body Milk 3,4 oz
Paco Rabanne Lady Million Gift Set I. Eau De Parfum 2,7 oz Body Milk 3,4 oz
Eau De Parfum 1.7oz
Paco Rabanne Lady Million by Paco Rabanne Eau de Parfum Spray 1.7 oz Body Lotion 3.4 oz for Women
ThePerfumeSpot.com
Lady Million by Paco Rabanne, 2.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lady Million by Paco Rabanne, 2.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Gift Set 7oz
Paco Rabanne Lady Million Gift Set XI. Eau De Parfum 1,7 oz Eau De Parfum 0,2 oz Body Milk 3,4 oz
Lady Million Perfume by Paco Rabanne, 2.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Lady Million Perfume by Paco Rabanne, 2.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Gift Set 7oz
Paco Rabanne Lady Million Gift Set XXIII. Eau De Parfum 2,7 oz Eau De Parfum 0,5 oz Body Milk 3,4 oz
Macys.com
Paco Rabanne Lady Million Eau de Parfum, 1.7 oz - A Macys.com Exclusive
Paco Rabanne Lady Million Eau de Parfum, 1.7 oz - A Macys.com Exclusive
Paco Rabanne Lady Million by Paco Rabanne Eau de Parfum Spray 2.7 oz for Women
Paco Rabanne Lady Million by Paco Rabanne Eau de Parfum Spray 2.7 oz for Women
Paco Rabanne Lady Million Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Paco Rabanne Lady Million Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Eau De Parfum 2.7oz
Paco Rabanne Lady Million Eau De Parfum Spray Collector's Edition with Metal Bag Charm 80ml 2.7oz
Eau De Parfum 2.7oz
Paco Rabanne Lady Million Merry Million by Paco Rabanne Eau de Parfum Spray 2.7 oz for Women
Paco Rabanne Lady Million Eau De Parfum Spray 80ml 2.7oz
Paco Rabanne Lady Million Eau De Parfum Spray 80ml 2.7oz
EDP Mini 2.7oz
Paco Rabanne Lady Million by Paco Rabanne Eau de Parfum Spray 2.7 oz Body Lotion 3.4 oz eau de Parfum Spray .5 oz Mini Travel Offer for Women
Paco Rabanne Lady Million Merry Millions Eau De Parfum Spray 80ml 2.7oz
Paco Rabanne Lady Million Merry Millions Eau De Parfum Spray 80ml 2.7oz
Macys.com
Paco Rabanne Lady Million Eau de Parfum, 2.7 oz - A Macys.com Exclusive
Paco Rabanne Lady Million Eau de Parfum, 2.7 oz - A Macys.com Exclusive
Gift Set 2.7oz
Paco Rabanne Lady Million Special Travel Edition Coffret Eau De Parfum Spray 80ml 2.7oz Sensual Body Lotion 100ml 3.4oz 2pcs

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Paco Rabanne Lady Million fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Paco Rabanne Lady Million, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lady Million dupa Paco Rabanne. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lady Million de Paco Rabanne reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Shalimar Parfum Initial Dolce&Gabbana The One Chanel Chance Eau de Toilette Lancome La Vie Est Belle Giorgio Armani Armani Code for Women Paco Rabanne Black XS for Her Paco Rabanne 1 Million Givenchy Ange ou Demon Thierry Mugler Alien Yves Rocher So Elixir Purple Eau de Parfum Tom Ford Black Orchid Lancome Hypnose Yves Saint Laurent Cinema Jimmy Choo Jimmy Choo Chanel Allure eau de parfum Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Christian Dior Hypnotic Poison Calvin Klein Euphoria Chopard Wish Giorgio Armani Si