Designeri » N-Q » Oriental Condimentat « Grupuri

XS Extreme Girl Paco Rabanne de dama

XS Extreme Girl Paco Rabanne de dama

scortisoara
tabac
XS Extreme Girl Paco Rabanne de dama Imagini XS Extreme Girl Paco Rabanne de dama Imagini

XS Extreme Girl de Paco Rabanne este un parfum Oriental Condimentat de dama. XS Extreme Girl a fost lansat in 2001. XS Extreme Girl a fost creat de Emilie (Bevierre) Coppermann si Mark Buxton. Notele de varf sunt migdale, mandarina, fructe rosii si fistic; notele de mijloc sunt miere, scortisoara, tutun si sofran; Notele de baza sunt pielarie, ghimbir si ienupar.

migdale mandarina fructe rosii fistic

miere scortisoara tutun sofran

pielarie ghimbir ienupar

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about XS Extreme Girl by Paco Rabanne.

XS Extreme Girl Recenziile parfumurilor

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Culoarea coniachiu-mieratica mi-a prezis o concentratie naucitoare. Parfumul se deschide ca un Iceberg Fragrance la superlativ, cu fistic si migdale patrunzatoare, dar nu iuti (evident, lipseste coriandrul), care rapid se domolesc si se tolanesc pe pielea mea, languroase si lenese. Daca parfumul s-ar fi oprit aici, si tot ar fi meritat epitetul "extrem". Dar nu, sa mergem mai departe: dupa cam 20 de minute, apar tutunul si sofranul, uscate, parca distante, contrapunctate insa de pielea animalica, patrunzatoare, amintind foarte tare de Chanel Egoistul barbatesc si de Armani Mania negru. Un extrem la extrem, daca vreti, si plin de contraste. Pielaria m-a surprins, oarecum, cu efect de soc, dupa care,cu cat mal mult il port, cu atat resimt mai multe fatete intense si adanci, de bijuterie, ale pielariei. Parfumul e un frumos nebun al marilor orase, iar combinat cu Baiser Volé de Cartier imi ilustreaza perfect perechea nebuna si salbatica Bonnie&Clyde. Un parfum pentru marile indrazneli nebune, pe care le faci doar o data in viata! Cand jefuim o banca impreuna??

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Paco Rabanne XS Extreme Girl fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Paco Rabanne XS Extreme Girl, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica XS Extreme Girl dupa Paco Rabanne. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre XS Extreme Girl de Paco Rabanne reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Boucheron Jaipur Homme Estée Lauder Cinnabar Karl Lagerfeld KL Chanel Pour Monsieur Concentree Isabela Capeto Isabela Capeto S.T. Dupont Signature for Men L`Erbolario Spezie Coty Dark Vanilla Bond No 9 Andy Warhol Success is a Job in New York Susanne Lang Red Ginger Demeter Fragrance Cinnamon Bark Kesling Sinai