Designeri » N-Q » Chypre Floral « Grupuri

Paloma Picasso Paloma Picasso de dama

Paloma Picasso Paloma Picasso de dama Imagini Paloma Picasso Paloma Picasso de dama Imagini Paloma Picasso Paloma Picasso de dama Imagini Paloma Picasso Paloma Picasso de dama Imagini Paloma Picasso Paloma Picasso de dama Imagini Paloma Picasso Paloma Picasso de dama Imagini Paloma Picasso Paloma Picasso de dama Imagini

Paloma Picasso de Paloma Picasso este un parfum Chypre Floral de dama. Paloma Picasso a fost lansat in 1984. Creatorul acestui parfum este Paloma Picasso. Notele de varf sunt garoafa, neroli, aglica, coriandru, bergamot, lamaie de Amalfi si trandafir; notele de mijloc sunt iasomie, zambila, ylang-ylang, paciuli si mimoza; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, lichen, vetiver, zibeta, Castoreum si mosc.

garoafa neroli aglica coriandru bergamot lamaie de Amalfi trandafir

iasomie zambila ylang-ylang paciuli mimoza

lemn de santal ambra lichen vetiver zibeta Castoreum mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Paloma Picasso by Paloma Picasso.

Femme Rochas
Opium
Lovely

Paloma Picasso Recenziile parfumurilor

Sorana P
Sorana P

a fost primul meu parfum ....si i-am ramas cumva fidela. Este unul dintre parfumurile din top 10 meu de preferinte. L-am achizitionat de curand si am remarcat ca formula nu s-a schimbat. Am fost foarte feicita ca am reusit sa il gasesc on-line. Este un parfum pe care "l-am simtit" al meu atat acum 20 de ani cat si acum. Persistenta buna, siaj bun, totusi, chiar daca eu il port atat ziua at si seara, nu l-as recomanda de zi. Nota 9/10.

cateyes
cateyes

Paloma Picasso e un vintage greu de purtat, construit in jurul unei garoafe bine condimentate de note picante. Este un excentric, un old fashioned opulent in care disting si aroma de tutun, desi nu o vad prezenta pe lista. Nu stiu cat de floral este, il percep mai curand a fi amarui, lemnos si condimentat, cu tenta masculina si aspra, iar notele animalice il fac usor "dirty"...
E clar ca stie sa se remarce- este pentru femeia increzatoare, tupeista chiar, adepta a stilului anilor '80 sau mai curand pentru o profesoara exigenta iesita la pensie. Cu ceva mai multa imaginatie mi-as putea imagina o dansatoare de cabaret mirosind asa...dar nu.
E clar ca nu e pentru tinere si nici pentru anul in care ne aflam si asta nu pentru ca e un vintage, ci dintr-un simplu considerent- mirosul.

Este un floral extrem de puternic, opulent, creat in stilul anilor 80, insa fara strop de aldehide. Incepe direct floral, unde simt un strop de garoafa si coriandru, apoi se continua cu o zambila deloc stridenta, invaluita direct in lichen. Imi pare ca simt si un strop de piersica, sau poate este doar iluzia olfactiva creeata de notele listate.
Parfumul are si un strop de dulceata, ca si cand ar contine si miere alba, dar are si asprime, fiind destul de bine echilibrat in acest sens. Este extrem de intens si longeviv. Nota mea subiectiva: 7/10

craitza
craitza

Este un parfum floral puternic,sofisticat,care iti anunta prezenta de la distanta.Nu este pentru femeia timida.

Paloma Picasso by Paloma Picasso Eau de Parfum Spray 1.7 oz Unboxed for Women
Paloma Picasso by Paloma Picasso Eau de Parfum Spray 1.7 oz Unboxed for Women
Eau De Toilette 1oz
Paloma Picasso Perfume by Paloma Picasso, 1 oz Eau De Toilette Spray for Women
Paloma Picasso Perfume by Paloma Picasso, 1 oz Eau De Toilette Spray for Women
Eau De Parfum 1.7oz
Paloma Picasso Perfume by Paloma Picasso, 1.7 oz Eau De Parfum Spray unboxed for Women
Paloma Picasso Paloma Picasso Eau De Parfum for women 1.7 oz
Paloma Picasso Paloma Picasso Eau De Parfum for women 1.7 oz
Gift Set 7oz
Paloma Picasso Paloma Picasso Gift Set II. Eau De Parfum 1,7 oz Body Milk 6,7 oz
Gift Set 1.7oz
Paloma Picasso Gift Set by Paloma Picasso Gift Set for Women Includes 1.7 oz Eau De Parfum Spray 6.7 oz Body Lotion
Paloma Picasso Perfume by Paloma Picasso, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 1oz
Paloma Picasso Paloma Picasso Eau De Parfum for women 1 oz
Paloma Picasso Paloma Picasso Eau De Parfum for women 1 oz
Eau De Parfum 1.7oz
Paloma Picasso by Paloma Picasso Eau de Parfum Spray 1.7 oz Body Lotion 6.7 oz for Women
Paloma Picasso Perfume by Paloma Picasso, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Paloma Picasso Perfume by Paloma Picasso, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
ThePerfumeSpot.com
Paloma Picasso by Paloma Picasso, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Paloma Picasso by Paloma Picasso, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women
Paloma Picasso Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Paloma Picasso Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Gift Set 1.7oz
Paloma Picasso Paloma Picasso Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz Body Lotion 200ml 6.7oz 2pcs
Paloma Picasso by Paloma Picasso Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Paloma Picasso by Paloma Picasso Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Macys.com
Eau De Parfum 1.7oz
Paloma Picasso Eau de Parfum Spray for Her, 1.7 oz.
Paloma Picasso Eau de Parfum Spray for Her, 1.7 oz.
Eau De Toilette 3.4oz
Paloma Picasso Perfume by Paloma Picasso, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Paloma Picasso Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Paloma Picasso Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Macys.com
Paloma Picasso 3.4oz Eau de Parfum Spray
Paloma Picasso 3.4oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Paloma Picasso Paloma Picasso fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Paloma Picasso Paloma Picasso, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Paloma Picasso dupa Paloma Picasso. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Paloma Picasso de Paloma Picasso reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome Magie Noire Hermes 24 Faubourg Guerlain Samsara Eau de Parfum Chanel Chanel N°5 Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Christian Dior Poison Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy Christian Dior Miss Dior Le Parfum Christian Dior Dior Addict Chopard Casmir Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Givenchy Organza Givenchy Ysatis Sisley Eau du Soir Dolce&Gabbana Sicily Chanel Coco Noir Fendi Fan di Fendi pour Homme Yves Saint Laurent Rive Gauche Rochas Rochas Man Estée Lauder Youth-Dew