Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

Tentations Paloma Picasso de dama

Tentations Paloma Picasso de dama

Avut: 2

scortisoara
Tentations Paloma Picasso de dama Imagini Tentations Paloma Picasso de dama Imagini

Tentations de Paloma Picasso este un parfum Oriental Floral de dama. Tentations a fost lansat in 1996. Tentations a fost creat de Max Gavarry si Sophia Grojsman. Notele de varf sunt floare de portocal, piper, piersica, bergamot si vodka; notele de mijloc sunt condimente, garoafa, scortisoara, orhidee, iasomie si trandafir; Notele de baza sunt labdanum, lemn de santal, boabe de tonka, mosc, rasina benzoica, tamaie, cedru si smirna.

floare de portocal piper piersica bergamot vodka

condimente garoafa scortisoara orhidee iasomie trandafir

labdanum lemn de santal boabe de tonka mosc rasina benzoica tamaie cedru smirna

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tentations by Paloma Picasso.

Rima XI

Tentations Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

Am o miniatură care a împlinit 18 ani...și-a serbat majoratul astă-vară!Mai are doar 2 ml,chiar uitasem de ea,pană cand am văzut postată fotografia cu miniaturi a lui Rose.
Am păstrat-o în caseta originală(împreună cu alte patru surori,dintre care am pierdut una,între timp).Așadar,parfumul nu și-a pierdut niciuna din calitățile inițiale : culoare,consistență,miros.

Daa,am făcut "furori" cu el la vremea aceea...și cred că și azi ar fi apreciat,deși au apărut alte abordări parfumistice între timp.

Este un parfum bogat,în stilul caracteristic Palomei Picasso,parfum care mi-a plăcut mai mult decat acela care-i poartă numele.
Debutul este foarte interesant,notele sunt bine împletite;se simte piperul,dar el nu domină celelalte note,pe care le percep florale(nu simt bergamota).Există însă nota de vodka,care înțeapă nările,mai mult chiar decat piperul.
Parfumul se dezvoltă tot mai mult,înflorește la propriu cu note de garoafă și orhidee,ușor îndulcite de scorțișoară și foarte puțin condimentate.
Finalul este cel mai frumos,în opinia mea,deoarece îmbogățește mijlocul (care nu dispare) cu un melanj perfect de rașină,smirnă,tămaie și tonka.Și pentru ca acest final să nu fie prea greu,el este tușat de o notă de cedru.
Este un parfum puternic, de vreme rece,cu siaj și longevitate excepționale.L-aș cumpăra și maine,dar nu l-am mai vazut niciunde!
(Îmi vinde cineva vreun pont?)

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Paloma Picasso Tentations fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Paloma Picasso Tentations, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tentations dupa Paloma Picasso. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tentations de Paloma Picasso reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Cafe Parfums Cafe Intenso Ulric de Varens Indra Pierre Wulff Gilda Christian Audigier Christian Audigier For Her Erreuno Erreuno Stella McCartney Stella Velvet Rance 1795 Josephine Alex Curran Alex Nicolas Danila Amazonian Gardens Thomas Sabo Charm Rose Caron Montaigne Arno Sorel Shaman Femme