Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

Isabey Gardenia Panouge de dama

Isabey Gardenia Panouge de dama

Isabey Gardenia Panouge de dama Imagini Isabey Gardenia Panouge de dama Imagini Isabey Gardenia Panouge de dama Imagini Isabey Gardenia Panouge de dama Imagini Isabey Gardenia Panouge de dama Imagini

Isabey Gardenia de Panouge este un parfum Oriental Floral de dama. Isabey Gardenia a fost lansat in 2006. Notele de varf sunt floare de portocal african, ylang-ylang si mandarina; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie, gardenie si trandafir; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal si ambra.

floare de portocal african ylang-ylang mandarina

stanjenel iasomie gardenie trandafir

mosc lemn de santal ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Isabey Gardenia by Panouge.

Gardenia
Gelsomino Indiano

Isabey Gardenia Recenziile parfumurilor

Este un floral foarte opulent, destul de dulce, cu o gardenie cremoasa si intensa, imbracata intr-un strop de tuberoza,, ceva iasomie, iris si mandarina, pe o baza calda de ambra si santal.
Este in mod clar un parfum de seara, nu este un parfum proaspat, apos, ci bogat, dens si dulce, potrivit iubitorilor de flori albe Siaj moderat, persistenta moderata. Evaluare: 8,5/10

ala2006
ala2006

Trebuie sa-i multumesc inca o data lui Avalon9am ca m-a ajutat sa descopar lumea parfumurilor florale, printre care si aceasta minunatie.
E un parfum elegant, fin, cremos, in jurul caruia iti poti construi o intreaga garderoba de tinute elegante. M-am temut ca o sa fie prea dulce, dar citricele ii domolesc dulceata exact cat trebuie pentru a nu-mi da dureri de cap. E frumos!
Stunning! (asa cum spunea cineva de pe fragrantica.com, simplu si la obiect)

avalon9am
avalon9am

Gardenia este o capodopera a carei frumusete fara cusur ingreuneaza orice incercare de a o descrie in cuvinte. Este un elogiu inchinat feminitatii : atemporal, luminos si pretios, exact asa cum il infatiseaza eleganta sa sticla aurie.
Oricat de mult m-am straduit sa-i ghicesc nuantele citind comentariile iubitorilor sai, nu mi-am imaginat ca imi va intrece pana si cele mai optimiste asteptari.
Gardenia are petale gingase si matasoase, ce nu se desfac dintr-o data, ci asteapta rabdatoare ca mandarinele si irisul sa-si incheie duetul suav. Apoi se produce miracolul: gardenia isi asuma increzatoare rolul de primadona, acaparand in totalitate atentia prin stralucirea sa orbitoare. Cu timpul, devine tot mai cremoasa si pudrata, pe masura ce ambra ii imprumuta discret din profunzimea si dulceata specifice.
Parfumul este extrem de rafinat, delicat si totodata plin de personalitate, accentele pudrate dinspre final amintind oarecum de mirosul cosmeticelor de calitate.

Este floralul perfect pe care il vad intregind tinuta de gala a unei dive, parfumand voalul dantelat al unei mirese sau inspirand opera esentiala a unei artiste.

Daca esti ca mine iremediabil pasionata de parfumuri, poate avem aceleasi preocupari, respectiv "cautari" : parfumuri pentru care suntem dispuse sa rasturnam lumea dupa exemplarul ideal din categoria lui. Este placerea mea suprema sa le caut.
Uneori le si gasesc :).

Daca exista unele voci care sustin ca Lipstick Rose ar fi o exagerare a cochetariei feminine cu acel parfum incredibil de asemanator cu cel de make-up, mie exact aceste exagerari imi trebuie. Pentru mirosul de talc si machiaj amintesc si Teint de Neige - colosal. Deci vedeti, imi plac extremele.

Gardenie am tot cautat si am tot zis ca am gasit, dar undeva ceva lipsea…pana am testat Gardenia Isabey. Mi s-a infiltrat in nari si mi-a patruns in suflet si oricat de banal si gol suna, este gardenia perfecta.

O gardenie voluptuoasa cu parfum dens si dulce, un floral alb uimitor de frumos compus. Nu este propriu-zis un soliflor, acelea nu-mi plac. Are un schelet fructat in care simt esente de citrice, niste adieri vagi de iasomie si…chiar un strop de tuberoza, putin, in partea de varf. Cat de senzual poate fi! Dar si distins, elegant, un parfum de zi sau de seara, usor de dus, fara varsta sau sezon, de purtat in orice imprejurare ca pe un talisman. Nu prea stiu cu care alt parfum sa-l compar…poate exista o oarecare asemanare cu Organza sa zicem, ramane singurul cu care il pot corela, insa acela contine multe alte note mai puternic accentuate, cum ar fi acel "cargo" de mirodenii. Gardenia e suprem!

Inegalabil.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Panouge Isabey Gardenia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Panouge Isabey Gardenia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Isabey Gardenia dupa Panouge. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Isabey Gardenia de Panouge reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Panouge Isabey La Route d'Emeraude By Kilian Back to Black Keiko Mecheri Isles Lointaines Puredistance Opardu Xerjoff Lira Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Frederic Malle En Passant Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Frederic Malle Iris Poudre Tom Ford Noir de Noir Divine L'Infante Panouge Isabey Fleur Nocturne Frederic Malle Carnal Flower Terry de Gunzburg Ombre Mercure Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin The Different Company Sublime Balkiss Robert Piguet Visa 2007 Caron Aimez - Moi Serge Lutens Chergui Serge Lutens Fourreau Noir