Designeri » N-Q » Floral « Grupuri

3 Fleurs Parfum d`Empire de dama

3 Fleurs Parfum d`Empire de dama

tuberoza

3 Fleurs de Parfum d`Empire este un parfum Floral de dama. 3 Fleurs a fost lansat in 2009. Notele de varf sunt trandafir turcesc, ylang-ylang, galbanum si menta; notele de mijloc sunt trabdafir bulgaresc, iasomie, tuberoza, muscata si stanjenel; Notele de baza sunt tuberoza, iasomie si mosc alb.

trandafir turcesc ylang-ylang galbanum menta

trabdafir bulgaresc iasomie tuberoza muscata stanjenel

tuberoza iasomie mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about 3 Fleurs by Parfum d`Empire.

3 Fleurs Recenziile parfumurilor

Dupa ce am testat toata linia Parfum d' Empire am ramas un pic dezamagita, mai ales de Eau Suave despre care poate am sa vorbesc altadata. Parfumurile lui Corticchiato nu sunt nicidecum inestetice sau lipsite de fantezie, insa majoritatea imi par prea aspre.
Adauga in fiecare un ton mult prea crud, dur si masculin, incat eu cel putin din toate numai unul pot spune ca mi se potriveste si acesta este 3 Fleurs. Motivul este limpede: parfumul are clar o gena clasica si contine multa tuberoza, asa ca m-am simtit imediat confortabil cand l-am pus pe piele. Prezinta in esenta trei flori, o tuberoza mare, iasomie si trandafir surprinse din toate unghiurile si usor exagerate. Tuberoza e criminal de puternica si viguroasa, verde si prafoasa, iasomia indulceste oarecum compozitia, iar trandafirul ii da finete si pudra pe final. Un parfum superb, hiperfeminin, o arie de note florale executata in maniera clasica. Daca ar fi un buchet adevarat eu n-as putea sa-l tin in brate de greu ce ar fi.

Este un floral destul de opulent, compus din tuberoza, iasomie si trandafir, ca si note predominante. arfumul pare a fi creat in stilul anilor 80, avand o oarecare raceala, specifica poate casei Houbigant, parca nu ar fi din 2009... Iris nu simt, desi mi-ar fi placut.
Intrucat exista destule parfumuri cu aceste note, iar acesta de fata nu aduce mare lucru in plus, nu pot sa zic ca ma da pe spate, insa nu este un parfum rau facut!
Siaj bun, persistenta buna!
Nota mea: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Parfum d`Empire 3 Fleurs fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Parfum d`Empire 3 Fleurs, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica 3 Fleurs dupa Parfum d`Empire. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre 3 Fleurs de Parfum d`Empire reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Robert Piguet Fracas Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Musc Ravageur Frederic Malle Lipstick Rose Frederic Malle Carnal Flower Juliette Has A Gun Vengeance Extreme By Kilian Beyond Love Robert Piguet Douglas Hannant Robert Piguet Rose Perfection Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Matin Frederic Malle Dans Tes Bras Puredistance Opardu By Kilian Back to Black Christian Dior Miss Dior Cherie Eau de Parfum Cartier Delices Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Giorgio Armani Armani Code for Women Tom Ford Black Orchid Byredo La Tulipe Maison Francis Kurkdjian APOM Pour Femme