Designeri » N-Q » Oriental Condimentat « Grupuri

Ambre Russe Parfum d`Empire unisex

Ambre Russe Parfum d`Empire unisex

acorduri de vodka

Ambre Russe de Parfum d`Empire este un parfum Oriental Condimentat unisex. Ambre Russe a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Marc-Antoine Corticchiato. Notele de varf sunt sampanie si vodka; notele de mijloc sunt ceai, scortisoara, coriandru, mesteacan, ienupar si pielarie ruseasca; Notele de baza sunt tamaie, mosc si ambra.

sampanie vodka

ceai scortisoara coriandru mesteacan ienupar pielarie ruseasca

tamaie mosc ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ambre Russe by Parfum d`Empire.

Alkemi
Armani Privé Ambre Orient

Ambre Russe Recenziile parfumurilor

dana22
dana22

O ambra frumoasa, dulce, plina de caracter. Siaj si persistenta mare.

Un parfum foarte dens, cu o ambra catifelata, nu foarte dulce, acompaniata de scortisoara, un strop de pielarie si ceva tamaie. Eu simt si un strop de miere, insa vad ca nu este listata nota aceasta; Parfumul imi pare destul de masculin, insa rotund, fara asprimi, usor catifelat. Sezonul lui preferat este iarna, cand afara ninge ca in povesti...
L-as fi preferat totusi ceva mai puternic, atat ca siaj cat si ca persistenta, ele fiind moderate. Cred ca asta ar fi singurul lui minus. Nota mea: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Parfum d`Empire Ambre Russe fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Parfum d`Empire Ambre Russe, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ambre Russe dupa Parfum d`Empire. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ambre Russe de Parfum d`Empire reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Robert Piguet Fracas Amouage Memoir Woman Frederic Malle Dans Tes Bras Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Portrait of a Lady Serge Lutens Ambre Sultan Jean Charles Brosseau Ombre Platine By Kilian Liaisons Dangereuses Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Frederic Malle Musc Ravageur Serge Lutens Chergui Juliette Has A Gun Lady Vengeance Amouage The Library Collection Opus VI Maison Francis Kurkdjian Absolue Pour le Matin Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Ramon Monegal Impossible Iris Bois 1920 Le Voluttuose Notturno Fiorentino Christian Dior Dune Parfum d`Empire Cuir Ottoman Puredistance Opardu