Designeri » N-Q » Oriental Condimentat « Grupuri

Aziyade Parfum d`Empire unisex

Aziyade Parfum d`Empire unisex

scortisoara

Aziyade de Parfum d`Empire este un parfum Oriental Condimentat unisex. Aziyade a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Marc-Antoine Corticchiato. Notele de varf sunt portocala, migdale, rodie, prune si curmale; notele de mijloc sunt chimion, ghimbir, scortisoara si cardamom; Notele de baza sunt paciuli, mosc, vanilie, tamaie, laudanum frantuzesc si tutun.

portocala migdale rodie prune curmale

chimion ghimbir scortisoara cardamom

paciuli mosc vanilie tamaie laudanum frantuzesc tutun

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aziyade by Parfum d`Empire.

Spezie
Fate for Men

Aziyade Recenziile parfumurilor

Perfumaniac
Perfumaniac

Incepe foarte dulce si sufocant datorita notelor de prune si migdale. Din pacate pentru mine, dupa aproximativ 30-45 min nu mai simt decat chimion si tamaie. Este o copie fidela a lui Amouage Fate Man in drydown. Un fel de Amouage Fate Man la jumatate de pret. Am auzit ca multe persoane se plang de drydown si ca nota de chimion e prea mult, prea "sweaty". Imi pare rau sa spun asta dar le cam dau dreptate.

talpas
talpas

Odata am citit pe un blog parfumist strain, ca daca ar fi cazul sa ramana o singura casa de parfumuri nisa pe aceasta lume, el l-ar alege Parfum d'Empire. Toate creatiile lui Cortichiatto sunt atat de deosebite, de interesante incat odata mirosit unul, nu-l vei uuta niciodata. Iti place sau nu creatia respectiva, ramane intiparita in memoria olfactiva.
Aziyade e un parfum cald, condimentat, linistitor si delicios. Foarte bine se simt fructele si scortisoara, iar cand se aseaza pe piele am o impresie de "Memoir" imblanzit, probabil tamaia e de vina. Siaj si persistenta buna. Bravo!

Mmmmmmm! Un parfum delicios, cu scortisoara, dar o scortisoara pura, acompaniata de ceva note fructate, care o pun si mai bine in valoare! Simt pruna, portocala, curmale, migdale, un adevarat deliciu culinar!! Mai tarziu, ghimbirul, care in aceasta combinatie imi place, il si mai indulceste, insa tot atunci vin si condimente precum cardamon, chimion, care ii dau si o tenta usor aspra, astfel, parfumul nu cade in extrema parfumurilor foarte dulci!
Acest parfum il vad potrivit a fi purtat in seara de Craciun, pe care o petreci cu iubitul/iubita, la o cabana in munte, in fata focului din semineu, sorbind dintr-un ceai aromat! ...
Casa Parfum d Empire nu m-a dezamagit la niciun parfum pana acum...
Siaj moderat, persistenta buna! Nota mea: 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Parfum d`Empire Aziyade fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Parfum d`Empire Aziyade, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aziyade dupa Parfum d`Empire. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aziyade de Parfum d`Empire reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dune Cartier Must de Cartier Thierry Mugler Alien Essence Absolue Juliette Has A Gun Lady Vengeance Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Frederic Malle Portrait of a Lady Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Christian Dior Hypnotic Poison Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Miss Dior Le Parfum Hermes L’Ambre des Merveilles Frederic Malle Musc Ravageur Nina Ricci Premier jour Tauer Perfumes 08 Une Rose Chypree Givenchy Organza Indecence Chanel Allure eau de parfum Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Chanel Chanel N°19 Robert Piguet Fracas Tom Ford Black Orchid