Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

Cuir Ottoman Parfum d`Empire unisex

Cuir Ottoman Parfum d`Empire unisex

Cuir Ottoman de Parfum d`Empire este un parfum Oriental Floral unisex. Cuir Ottoman a fost lansat in 2006. Notele de varf sunt stanjenel, iasomie egipteana si labdanum; notele de mijloc sunt pielarie, balsam Tolu, rasina benzoica si styrax; Notele de baza sunt tamaie, vanilie si boabe de tonka.

stanjenel iasomie egipteana labdanum

pielarie balsam Tolu rasina benzoica styrax

tamaie vanilie boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cuir Ottoman by Parfum d`Empire.

Tuscan Leather

Cuir Ottoman Recenziile parfumurilor

Azi m-am mai indragostit de un parfum! Cuir Ottoman, uitat in dulapul cu mostre de asta vara, si-a scos capsorul printre picaturile de ploaie si m-a tentat sa-l aplic. Nici nu s-ar fi putut o imprejurare mai favorabila lui decat ziua de azi, rece si urata. M-a uns pe suflet!
Are o piele atat de frumoasa, acompaniata de un iris melancolic, incat m-a vrajit! Notele de tamaie si rasini il indulcesc, il fac cu adevarat parfumul toamnei. Nu il simt nici aspru, nu mi se pare nici ca-mi fura din feminitate. Parca ma impinge spre semineu, spre paturica mea moale, cu pisica in poala si o carte buna sa-mi tina companie, cu rapaitul ploii pe geam.

Este un parfum cu pielarie, destul de balsamic, dar si usor masculin, cum sunt cam toate parfumurile Parfum d Empire. Este pudrat de la irisul care se simte bine, destul de uscat si fara dulceata. Are caracter lemnos-oriental si usor rasinos. Este bine construit, dar femeile l-ar putea gasi cam aspru, imi pare ca se potriveste mult mai bine barbatilor. Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Parfum d`Empire Cuir Ottoman fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Parfum d`Empire Cuir Ottoman, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cuir Ottoman dupa Parfum d`Empire. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cuir Ottoman de Parfum d`Empire reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Rose Nacree du Desert Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Portrait of a Lady Christian Dior Dune Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Christian Dior Dior Addict Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Guerlain Shalimar Tom Ford Tobacco Vanille By Kilian Back to Black Guerlain Shalimar Parfum Initial Robert Piguet Fracas Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Chanel Allure Sensuelle Amouage Memoir Woman Bottega Veneta Bottega Veneta Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Keiko Mecheri Loukhoum Chanel Les Exclusifs de Chanel No 22