Designeri » N-Q » Aromatic Verde « Grupuri

Yuzu Fou Parfum d`Empire unisex

Yuzu Fou Parfum d`Empire unisex

Yuzu Fou de Parfum d`Empire este un parfum Aromatic Verde unisex. Yuzu Fou a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Marc-Antoine Corticchiato. Notele de varf sunt kumquat, portocala amaruie, yuzu si menta; notele de mijloc sunt bambus, lamaita si cedru; Notele de baza sunt neroli si mosc alb.

kumquat portocala amaruie yuzu menta

bambus lamaita cedru

neroli mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Yuzu Fou by Parfum d`Empire.

Yuzu Fou Recenziile parfumurilor

dana22
dana22

Citric-aromat, luminos, usor de purtat.

Parfumul este unul aromatic si incepe extrem de citric si mentolat in acelasi timp. Simt foarte clar cum imi desfunda nasul, atat de mentolat este! Dupa parerea mea, aceasta este si cea mai frumoasa parte a parfumului... in momentul in care intra cedrul in scena, parfumul isi pierde farmecul. Are acum un aer total masculin si cumva, acrisor si destul de banal. Acum este un parfum sport oarecare, ce nu mai are stralucirea din notele de varf! Catre final se fasaie mai tare, scade din intensitate si se pierde total... Desi siajul este moderat, are o persistenta buna pentru un citric! Nota mea: 6/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Parfum d`Empire Yuzu Fou fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Parfum d`Empire Yuzu Fou, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Yuzu Fou dupa Parfum d`Empire. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Yuzu Fou de Parfum d`Empire reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Aromatic Verde
Bruno Banani Bruno Banani Man Yves Saint Laurent Rive Gauche pour Homme Alfred Dunhill Desire Blue Jasper Conran Jasper Conran II Man Jacques Fath Green Water Aftelier Trevert Demeter Fragrance Always Calm Demeter Fragrance Cypress James Heeley Figuier Demeter Fragrance Grass Parfums Berdoues Thea Verde CB I Hate Perfume Memory of Kindness