Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

PG05 L'Eau de Circe Parfumerie Generale de dama

PG05 L'Eau de Circe Parfumerie Generale de dama

miere

PG05 L'Eau de Circe de Parfumerie Generale este un parfum Oriental Floral de dama. PG05 L'Eau de Circe a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Pierre Guillaume. Parfumul prezinta ambra, paciuli, orhidee, trandafir de Damasc, osmanthus, iasomie, note lemnoase, ylang-ylang, mandarina, note verzi, piersica alba si miere.

ambra paciuli orhidee trandafir de Damasc osmanthus iasomie note lemnoase ylang-ylang mandarina note verzi piersica alba miere

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about PG05 L'Eau de Circe by Parfumerie Generale.

Gucci Rush
X for Women

PG05 L'Eau de Circe Recenziile parfumurilor

Am fost foarte curioasa sa-l incerc din doua motive: imi place cum arata piramida olfactiva si caut o alternativa pentru Gucci Rush care imi pare dragut abia dupa ce scap de izul sintetic (flaconul din plastic contribuind de asemenea la impresia de artificial pe care ti-o lasa mirosul dinauntru).

De cum l-am aplicat pe piele asemanarea cu Rush mi s-a parut izbitoare, insa aici din fericire nu e niciun ton plasticos, piersica avand un parfum natural placut fructat, aflat la limita dintre dulce/acrisor si aceasta nota savuroasa domina intreg parfumul. Ea este flancata de paciuli si osmanthus, unul intunecandu-i o jumatate, celalalt luminand-o, asadar este un parfum construit pe o armonie a contrastelor perfect dozate.

Un parfum foarte fructat incarcat de sarm si rafinament, care imi place cum se aseaza pe mine, pare contemporan si feminin. Este prezent pe piele, ii simti bine aromele si e genul de parfum pe care il remarci cu usurinta si de la distanta. Ar mai fi si Clive Christian X for Woman cam din aceeasi categorie si acesta fiind adesea comparat cu Gucci Rush deci ai trei variante ale aceluiasi miros din care sa alegi. Eu zic ca cele trei sunt "same same, but different".

Pentru nasul meu acest parfum miroase a piersica si paciuli, plus ceva flori. Poate ylang-ylang-ul de simte mai pronuntat. Simt insa si un iz prafos, care nu ma incanta in mod special, cumva miroase si a pamant umed sau a praf. Pe parcurs se si mai indulceste putin, insa ramane prafos pe tot parcursul lui. Imi seamana bine acest parfum cu Gucci Rush. Siaj si persistenta moderata. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Parfumerie Generale PG05 L'Eau de Circe fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Parfumerie Generale PG05 L'Eau de Circe, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica PG05 L'Eau de Circe dupa Parfumerie Generale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre PG05 L'Eau de Circe de Parfumerie Generale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Panouge Isabey Gardenia Frederic Malle Portrait of a Lady Divine L'Infante Panouge Isabey La Route d'Emeraude Rance 1795 Pres de Toi Serge Lutens Fourreau Noir Frederic Malle En Passant Puredistance Opardu Jul et Mad Paris Néa Keiko Mecheri Isles Lointaines Frederic Malle Carnal Flower Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Chloe Chloe Eau de Parfum Robert Piguet Alameda The Different Company Sublime Balkiss Tom Ford Noir de Noir Atelier Cologne Silver Iris James Heeley Bubblegum Chic