Designeri » N-Q » Oriental Condimentat « Grupuri

PG21 Felanilla Parfumerie Generale unisex

PG21 Felanilla Parfumerie Generale unisex

PG21 Felanilla Parfumerie Generale unisex Imagini PG21 Felanilla Parfumerie Generale unisex Imagini PG21 Felanilla Parfumerie Generale unisex Imagini

PG21 Felanilla de Parfumerie Generale este un parfum Oriental Condimentat unisex. PG21 Felanilla a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Pierre Guillaume. Parfumul prezinta stanjenel italian, ambra, fan, sofran, vanilie de Tahiti si frunze de bananier.

stanjenel italian ambra fan sofran vanilie de Tahiti frunze de bananier

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about PG21 Felanilla by Parfumerie Generale.

Shalimar

PG21 Felanilla Recenziile parfumurilor

daVolian
daVolian

Am avut ocazia sa il testez zilele astea si personal mi se pare un parfum extrem de reusit. Imi place la nebunie combinatia notelor. In deschidere se simte destul de tare irisul, vanilia si sofranul si in plus are asa o tenta alcoolica, ca un lichior vanilat, ceva de genul asta.

Mirosindu-l in primele zece minute ma trimite cu gandul catre Shalimar si Dior Homme Intense.

Dupa ce se aseaza, pe pielea mea cel putin, vanilia pare sa fie personajul principal iar celelalte note raman in planul secund.

Longevitatea, in cazul meu cam 9-10 ore. Siajul e moderat, dar pentru mine e perfect.

In momentul de fata a devenit parfumul meu preferat :)

Un parfum foarte reusit, pudrat, usor condimentat, cu miros de iris, sofran si vanilie. Parfumul imi pare ca seamana bine cu Shalimar, insa cel de la Guerlain este mai intens si mai longeviv. Miroase foarte classy, insa ma dezamageste siajul si persistenta moderate... Pentru asta ii acord nota 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Parfumerie Generale PG21 Felanilla fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Parfumerie Generale PG21 Felanilla, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica PG21 Felanilla dupa Parfumerie Generale. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre PG21 Felanilla de Parfumerie Generale reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Atelier Cologne Vanille Insensee Serge Lutens Chergui Frederic Malle Musc Ravageur Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Guerlain Insolence Eau de Parfum Tom Ford Noir de Noir By Kilian Back to Black Keiko Mecheri Loukhoum Maison Francis Kurkdjian APOM Pour Femme Montale Chocolate Greedy Chanel Chanel No 19 Poudre Lubin Korrigan Amouage Amouage Lyric Woman Profumum Roma Alba Prada Infusion d'Iris Frederic Malle Lipstick Rose Keiko Mecheri Attar de Roses L`Artisan Parfumeur Bois Farine Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Tom Ford Tobacco Vanille