Designeri » N-Q » Lemnos Condimentat « Grupuri

Herod Parfums de Marly de barbati

tabac
scortisoara
Herod Parfums de Marly de barbati Imagini

Herod de Parfums de Marly este un parfum Lemnos Condimentat de barbati. Herod a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Olivier Pescheux. Notele de varf sunt scortisoara si piper; notele de mijloc sunt osmanthus, frunze de tutun, tamaie si labdanum; Notele de baza sunt vanilie, cedru, vetiver, IsoE Super, ulei Cypriol sau Nagarmotha si mosc.

scortisoara piper

osmanthus frunze de tutun tamaie labdanum

vanilie cedru vetiver IsoE Super ulei Cypriol sau Nagarmotha mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Herod by Parfums de Marly.

Herod Recenziile parfumurilor

Cravisx
Cravisx

"Hhmmm...asta da parfum!"...
Cam asa mi-a fost uimirea, exprimarea, cand am mirosit pentru prima data Herod. Il simt ca pe o compozitie olfactiva modesta si foarte bine armonizata. Notele predominante fiind tutunul, scortisoara si vanilia...dar ce tutun!
Ca si cum ai inhala cel mai luxuriant fum ce a iesit din gura unui gentleman curat si imbracat la patru ace. Ingrediente de inalta calitate...ce mai, rafinament!

Herod - Parfums de Marly poate fi descris precum o alura masculina de tinuta clasica. Un parfum cu iz curat si placut de tutun indulcit. Un miros foarte placut si apreciat, complimentat de sexul feminin.
Longevitate si siajul de la bune spre foarte bune.

Un tutun special si convingator de bine realizat!
Sa zicem, un James Bond modest...
Clasic!

Herod - Parfums de Marly primeste un 9/10!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Parfums de Marly Herod fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Parfums de Marly Herod, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Herod dupa Parfums de Marly. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Herod de Parfums de Marly reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes Terre d'Hermes Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Creed Aventus Christian Dior Dior Homme Intense Lalique Encre Noire Tom Ford Tobacco Vanille Chanel Bleu de Chanel Xerjoff Nio Serge Lutens Chergui Xerjoff Mefisto Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Christian Dior Dior Homme Christian Dior Fahrenheit Creed Virgin Island Water Creed Green Irish Tweed Xerjoff More Than Words Thierry Mugler A*Men Gucci Gucci Pour Homme II Viktor&Rolf Spicebomb