Designeri » N-Q » Floral « Grupuri

Fairy Dust Paris Hilton de dama

Fairy Dust Paris Hilton de dama

Fairy Dust Paris Hilton de dama Videouri
Fairy Dust Paris Hilton de dama Imagini

Fairy Dust de Paris Hilton este un parfum Floral de dama. Fairy Dust a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Mane USA. Notele de varf sunt bujor si floare de portocal; notele de mijloc sunt gardenie, lotus si piersica; Notele de baza sunt paciuli, mosc si vanilie.

bujor floare de portocal

gardenie lotus piersica

paciuli mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Fairy Dust by Paris Hilton.

Rare Pearls
Little White Dress
L'Amour

Fairy Dust Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

Ok, e Paris Hilton (îmbrăcată în zână, the horror), dar, dacă n-ar fi vorba despre o celebritate atât de înfricoşător de superficială (în special pentru cei din State, care sunt mai expuşi la irelevanţele ei tabloidale), parfumelul ăsta ar fi tratat de reviewers cu mai multă condescendenţă. Pe mine m-au speriat recenziile proaste (îl comandasem deja blind pentru că-mi doream ceva cu gardenie într-un buget limitat), dar, o dată primit, chiar n-am înţeles ura care îl înconjoară. Nu e special sau memorabil, dar e feminin, delicat, inofensiv, "alb" (îmi aminteşte de Little White Dress şi de Zara White), un pic demodat. Miroase a gardenie şi bujor, puţin a patchouli (mama mea a spus că miroase exact ca florile gardeniei pe care o aveam acasă, asta fără să-i cunoască notele). S-a nimerit să-l port în timp ce citeam Anais Nin şi mi se părea că senzualitatea ei dreamy, fragilitatea şi încrederea în propria feminitate până la o uşoară delăsare :) erau frumos dublate olfactiv de acest buchet floral (Anais Nin povesteşte în repetate rânduri despre parfumul ei preferat, parfum pe care şi-l făcea singură, din esenţe de patchouli şi mosc, două dintre notele regăsibile şi aici). Desigur, dacă vă permiteţi şi purtaţi, în general, parfumuri luxoase, este la fel de irelevant ca domnişoara care şi-a pus numele pe cutia lui. Altfel, de luat în considerare. I-aş da un 6.5- 7.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Paris Hilton Fairy Dust fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Paris Hilton Fairy Dust, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Fairy Dust dupa Paris Hilton. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Fairy Dust de Paris Hilton reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Avon Surreal Laura Mercier Neroli Eau de Parfum Il Profvmo Eclair de Tubéreuse Histoires de Parfums 1876 Miller Harris Coeur de Fleur Serge Lutens Tubereuse Criminelle Alfred Sung Always Avon Avon Smile Guerlain Shalimar Eau de Parfum 2009 Czech & Speake Rose CnR Create Taurus Michel Germain Immaculate