Designeri » N-Q » Oriental « Grupuri

Artemisia Penhaligon`s de dama

Artemisia Penhaligon`s de dama

Artemisia Penhaligon`s de dama Imagini

Artemisia de Penhaligon`s este un parfum Oriental de dama. Artemisia a fost lansat in 2002. Notele de varf sunt nectarina si note verzi; notele de mijloc sunt mar verde, lacramioare, iasomie, ceai, violeta si vanilie; Notele de baza sunt lichen, lemn de santal, mosc si ambra.

nectarina note verzi

mar verde lacramioare iasomie ceai violeta vanilie

lichen lemn de santal mosc ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Artemisia by Penhaligon`s.

Cashmere Mist

Artemisia Recenziile parfumurilor

marmar
marmar

Artemisia a fost mulți ani parfumul meu "semnătura" , un deliciu pudrat ,suav, plin de viorele si vanilie , foarte ,foarte frumos si persistent . As putea spune ca are si puțin miros de ruj si make-up , îmbracă pielea atit de sublim si feminin.

ancadaniela
ancadaniela

nu dureaza pe mine nici o ora.l-am cumparat fara sa-l probez,cautand intr-un forum parfumuri pudrate.relatia calitate-pret nu e buna,dupa parerea mea.asteptam mai mult de la un parfum de 130$

Artemisia by Penhaligon`s 4.56 out of 5 based on 10 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Penhaligon`s Artemisia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Penhaligon`s Artemisia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Artemisia dupa Penhaligon`s. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Artemisia de Penhaligon`s reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Tom Ford Noir de Noir Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin By Kilian Back to Black Frederic Malle Portrait of a Lady Lorenzo Villoresi Teint de Neige Rance 1795 Pres de Toi Serge Lutens Chergui Amouage Amouage Lyric Woman Frederic Malle En Passant Nobile 1942 Ponte Vecchio W Ormonde Jayne Frangipani J.F. Schwarzlose Berlin Trance Panouge Isabey Gardenia The Different Company Sublime Balkiss Panouge Isabey Fleur Nocturne La Prairie Midnight Rain Robert Piguet Alameda Puredistance Opardu Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia