Designeri » N-Q » Floral Verde « Grupuri

Bluebell Penhaligon`s de dama

Bluebell Penhaligon`s de dama

Bluebell Penhaligon`s de dama Imagini

Bluebell de Penhaligon`s este un parfum Floral Verde de dama. Bluebell a fost lansat in 1985. Creatorul acestui parfum este Michael Pickthall. Nota de varf este citrice; notele de mijloc sunt zambila, trandafir, iasomie, ciclama si lacramioare; Notele de baza sunt galbanum, cuisoare si scortisoara.

zambila trandafir iasomie ciclama lacramioare

galbanum cuisoare scortisoara

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Bluebell by Penhaligon`s.

Bluebell Recenziile parfumurilor

marmar
marmar

Floral 100% , este parfum de zambile si Lăcrămioare , simți ca vine primăvara sau te afli in piața de flori si nu mai vrei sa pleci de acolo ,da o stare de bine si cred ca se potrivește unei firi romantice.

Bluebell by Penhaligon`s 3.80 out of 5 based on 5 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Penhaligon`s Bluebell fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Penhaligon`s Bluebell, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Bluebell dupa Penhaligon`s. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Bluebell de Penhaligon`s reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Panouge Isabey Gardenia Frederic Malle Carnal Flower Guerlain Shalimar Parfum Initial Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Cartier Must de Cartier Gold By Kilian Back to Black Penhaligon`s Artemisia Etat Libre d`Orange Bijou Romantique Panouge Isabey Fleur Nocturne Carner Barcelona Tardes Histoires de Parfums 1889 Moulin Rouge La Prairie Midnight Rain Valentino Valentina Assoluto Lorenzo Villoresi Teint de Neige Yves Rocher Lilas Mauve Giorgio Armani Emporio Armani Lei Giorgio Armani Sensi Tom Ford Noir de Noir