Designeri » N-Q » Floral « Grupuri

Ellenisia Penhaligon`s de dama

tuberoza
ozonic
acvatic
Ellenisia Penhaligon`s de dama Imagini Ellenisia Penhaligon`s de dama Imagini Ellenisia Penhaligon`s de dama Imagini Ellenisia Penhaligon`s de dama Imagini

Ellenisia de Penhaligon`s este un parfum Floral de dama. Ellenisia a fost lansat in 2005. Notele de varf sunt mandarina si frunza de violeta; notele de mijloc sunt iasomie, gardenie, trandafir si tuberoza; Notele de baza sunt prune si vanilie.

mandarina frunza de violeta

iasomie gardenie trandafir tuberoza

prune vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ellenisia by Penhaligon`s.

Amarige
Gardenia

Ellenisia Recenziile parfumurilor

andrasb
andrasb

Ellenisia e un parfum clasic cu flori albe. Eu simt cel mai bine gardenia si tuberoza, dar si un acord cald de iasomie. In rest, nicio alta nota nu razbate prin "corul" florilor albe... poate doar, usor, in fundal, se simte o briza mai verde de frunza de violeta. Recenzia e facuta "la cald", asa incat nu pot aprecia inca persistenta si siajul (care, fiind vorba de flori albe, nu poate fi modest...probabil si mai mare la aplicare cu atomizor - eu am o miniatura cu capacel, deci il aplic prin dabbing). Imi aminteste, inevitabil, de Amarige, dar acela este mai cald, mai profund si mai cremos! Ellenisia este usor mai verde, dar la fel de frumos.

Un floral destul de opulent, cu o iasomie in prim-paln, acomapaniata de trandafir si tuberoza. Gardenie nu simt (desi mi-as fi dorit). Este destul de strident ca miros, apos si intepator si din pacate... usor acrisor pe pielea mea (o fi pruna de vina?). Nu imi pare foarte rafinat si inventiv, dar nu este rau parfumul, este luminos, primavaratic, deci un floral prin excelenta. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 7/10

Rose_selavie
Rose_selavie

Parfumurile Penhaligon`s ma atrag de destul de multa vreme si despre niciunul luat nu pot spune ca a fost doar un scurt foc de paie ca apoi sa-l uit vesnic in dulap, nu, cu niciunul nu am dat gres. Au fost, sunt si vor ramane foarte iubite. Inclusiv tata il are ca favorit pe Endymion pentru levantica lui eleganta. Violetta e, daca-mi permiteti "za best". Sa mai zic si de Amaranthine?

Dar aici e spatiul lui Ellenisia, sa nu i-l rapim.

Daca iubesti notele de flori albe trebuie sa-l incerci.

Daca iubesti notele de flori albe, gurese si apoase vei fi in mod cert incantat.

Daca iubesti notele acestea cand sunt impletite frumos si simetric la fel ca un par auriu si matasos de printesa, flori pe ale caror petale lucioase tremura inca roua diminetii o vei iubi mult pe Ellenisia. Ii vei dedica si versuri.

timi79
timi79

Un parfum delicat! Cand aveti chef de visat la campii pline cu flori, va recomand pe Ellenisia :)

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Penhaligon`s Ellenisia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Penhaligon`s Ellenisia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ellenisia dupa Penhaligon`s. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ellenisia de Penhaligon`s reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Penhaligon`s Violetta Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Terry de Gunzburg Ombre Mercure The Different Company Sublime Balkiss Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Serge Lutens Nuit de Cellophane Keiko Mecheri White Petals Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir James Heeley Ophelia Rance 1795 Rose de Rose Serge Lutens Bas de Soie Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Orchidee Vanille Historiae Violette Imperiale La Maison de la Vanille Vanille Sauvage de Madagascar Profumum Roma Sorriso Montale Intense Tiare Panouge Isabey La Route d'Emeraude Lancome La Vie Est Belle L’Absolu Panouge Isabey Gardenia Keiko Mecheri Isles Lointaines