Designeri » N-Q » Aromatic « Grupuri

Lavandula Penhaligon`s unisex

Lavandula Penhaligon`s unisex

ierbos
Lavandula Penhaligon`s unisex Imagini

Lavandula de Penhaligon`s este un parfum Aromatic unisex. Lavandula a fost lansat in 2002. Notele de varf sunt busuioc, scortisoara si piper; notele de mijloc sunt salvie, lavanda si lacramioare; Notele de baza sunt boabe de tonka, vanilie, mosc si ambra.

busuioc scortisoara piper

salvie lavanda lacramioare

boabe de tonka vanilie mosc ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Lavandula by Penhaligon`s.

Lavandula Recenziile parfumurilor

Ivy
Ivy

Nimic nu se compara cu mirosul frumos si calmant al lavandei naturale. Nici macar uleiurile esentiale.
Lavandula mi se pare cam moscat si cred ca ar emana mai placut de pe pielea unui barbat.
Un gentilom elegant, gen :)
Calitatile tehnice sunt respectabile.

ala2006
ala2006

Lavandula e un parfum ce se deschide frumos atat in perioadele de canicula cat si in cele mai reci. Asa cum ii spune si numele, lavanda e vedeta, dar nu e grea sau obositoare sau sufocanta, asa cum o intalneam in anumite colonii existente pe piata in anii 80-90. E un parfum de zi, racoros si foarte frumos aromatizat de celelalte note existente, dandu-mi in permanenta senzatia de curat si de prospetime. Dupa cinci ore inca il simt foarte bine, deci sta excelent la capitolul siaj si longevitate, fara a deranja pe cei din jur.
Mie imi place foarte mult si l-as imparti fara ezitare cu sotul meu, pentru ca sunt sigura ca si pe un barbat va mirosi foarte bine.
Merita testat!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Penhaligon`s Lavandula fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Penhaligon`s Lavandula, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Lavandula dupa Penhaligon`s. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Lavandula de Penhaligon`s reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Aromatic
Givenchy Insense Ultramarine Sport Benetton B. Clean Relax Paco Rabanne Ultraviolet Liquid Crystal Man Yves Saint Laurent Kouros Eau d`Ete 2006 Cinq Mondes Eau Egyptienne Avon Christian Lacroix Absynthe Lanvin L`Homme Sport Animale Chaleur d`Animale pour Homme Le Labo Ambrette 9 Adidas Adidas Team Force Boadicea the Victorious The Exclusives Intuitive Yves Rocher Samarkande