Designeri » N-Q » Floral « Grupuri

Violetta Penhaligon`s de dama

Violetta Penhaligon`s de dama

Violetta Penhaligon`s de dama Imagini Violetta Penhaligon`s de dama Imagini

Violetta de Penhaligon`s este un parfum Floral de dama. Violetta a fost lansat in 1976. Notele de varf sunt muscata si citrice; Nota de mijloc este violeta; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc si cedru.

muscata citrice

violeta

lemn de santal mosc cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Violetta by Penhaligon`s.

Violetta Recenziile parfumurilor

Un parfum superb, cu o violeta verde, amaruie si usor picanta de la garoafa. Un pudrat extrem de frumos lucrat, care merita avut in garderoba, pentru ca se asorteaza perfect cu primavara!
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 9/10

Pentru cei care nu dorm cu ceas cu alarma pe noptiera, pentru cei care pun in ceai doua lingurite de miere in loc de una, pentru cei care isi developeaza fotografiile de familie si le pun in albume adevarate si nu virtuale, pentru cei care inca folosesc instrumente de scris, pentru toti cei care pretuiesc valorile din trecut exista inca in parfumeria de azi niste esente clasice care li se potrivesc si pe care trecerea timpului nu le va demoda niciodata.

Penhaligon`s Violetta este un astfel de parfum atemporal, complex in simplitatea lui. Il asez in contrast cu toate parfumurile pe care le-am mirosit in ultimul timp: e Violetta si de cealalta parte tot restul.
Este un parfum unic si are in el atata poveste incat imi rastoarna toata lumea pe dos.

Imi plac la nebunie violetele si mi-am dedicat destul de mult timp cautarii de parfumuri soliflore cu aceasta nota. Rezultatele au fost uimitoare. Am descoperit atatea variante incat am ajuns la concluzia ca nota de violeta poate fi extrem de versatila chiar daca sta in constructii simple.
In general prefer sa domine buchetul, iar aici am parte de un regal de violete, si nicaieri in nici intr-un alt parfum soliflor nu am intalnit-o reprezentata atat de fermecator.

Este o violeta foarte naturala, pura si inocenta, usor piscata de un ton picant de garoafa si cu vagi accente de mosc in baza. In rest e numai ea, frumoasa! Parfumul are incredibil de multa finete si e deosebit de feminin. Un pic prea frumos.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Penhaligon`s Violetta fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Penhaligon`s Violetta, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Violetta dupa Penhaligon`s. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Violetta de Penhaligon`s reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Terry de Gunzburg Ombre Mercure Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir Rance 1795 Rose de Rose Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Orchidee Vanille Serge Lutens Nuit de Cellophane Frederic Malle Lipstick Rose Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Frederic Malle En Passant Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Robert Piguet Alameda Puredistance Opardu Frederic Malle Carnal Flower Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Rance 1795 Pauline Robert Piguet Fracas Boucheron Boucheron Nicolai Parfumeur Createur Odalisque Guerlain Cruel Gardenia