Designeri » N-Q » Floral « Grupuri

Tea Rose Perfumer`s Workshop de dama

Tea Rose Perfumer`s Workshop de dama

Tea Rose Perfumer`s Workshop de dama Imagini Tea Rose Perfumer`s Workshop de dama Imagini Tea Rose Perfumer`s Workshop de dama Imagini Tea Rose Perfumer`s Workshop de dama Imagini

Tea Rose de Perfumer`s Workshop este un parfum Floral de dama. Tea Rose a fost lansat in 1977. Parfumul prezinta bergamot, trandafir, crin, tuberoza, lemn de santal, ambra, cedru si lemn de trandafir brazilian.

bergamot trandafir crin tuberoza lemn de santal ambra cedru lemn de trandafir brazilian

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Tea Rose by Perfumer`s Workshop.

Tea Rose Recenziile parfumurilor

Ivy
Ivy

Ma ucide ea, tuberoza, iar in combinatie cu crinul e de-a dreptul revoltatoare pentru stomacul meu.
Mirosit din sticla Tea Rose mi s-a parut placut, aducea cu un ceai de trandafiri.
Odata pulverizat insa, iadul s-a dezlantuit. Mi-a provocat o reactie atat de viscerala.
Este un parfum greu cu un trandafir bunica style si florile albe mai sus mentionate.
Calitativ este bun, persistenta excelenta, dar, pur si simplu, it's not my cup of tea.

Merdelia
Merdelia

Tea Rose e atât de bine realizat, încât reuşeşte să evoce o întreagă grădină de trandafiri, cu tot cu frunze şi tulpini. Nota de bergamotă îi conferă intensitate şi o uşoară efervescenţă, notele florale prospeţime, iar cele lemnoase căldură şi profunzime. Însă singura notă cu adevărat relevantă la nivel olfactiv este cea de trandafir, care face din Tea Rose un soliflor foarte realist.

Un minus (în afară de culoare şi textura uleioasă care pot impregna hainele dacă parfumul nu e aplicat cu atenţie) ar fi un anumit iz cauciucat familiar (întâlnit şi la Miss Charming Juliette Has A Gun, de exemplu), perceptibil îndeosebi în debut. Cel mai probabil este vorba despre compusul chimic cu rol de consolidare, care are tendinţa de a evolua pe cont propriu. Din fericire aici este subtil şi insuficient de ambiţios pentru a ştirbi din frumuseţea parfumului.

Concluzionând, nu am întâlnit până acum un concurent pentru Tea Rose, atât în ceea ce priveşte autenticitatea aromei, cât şi în privinţa longevităţii extraordinare. E realmente inubliabil.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Perfumer`s Workshop Tea Rose fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Perfumer`s Workshop Tea Rose, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Tea Rose dupa Perfumer`s Workshop. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Tea Rose de Perfumer`s Workshop reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Molinard Patchouli Intense Frederic Malle Musc Ravageur L`Artisan Parfumeur Premier Figuier Juliette Has A Gun Midnight Oud Tom Ford White Patchouli Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Molinard Habanita Eau de Parfum Serge Lutens Daim Blond Lancome O de Lancome Robert Piguet Calypso Calvin Klein CK One Robert Piguet Visa 2007 Kenzo Kenzo Jean Paul Gaultier Fragile Eau de Toilette Prince 3121 Arabian Oud ShaTha Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Lys Carmin Memo Granada M. Micallef Les 4 Saisons: Hiver Diptyque L'Ombre Dans L'Eau