Designeri » N-Q » Lemnos Condimentat « Grupuri

Patchouli Nosy Be Perris Monte Carlo unisex

Patchouli Nosy Be Perris Monte Carlo unisex

Avut: 1

cacao

Patchouli Nosy Be de Perris Monte Carlo este un parfum Lemnos Condimentat unisex. Acesta este un parfum nou Patchouli Nosy Be a fost lansat in 2014. Notele de varf sunt paciuli si piper roz; notele de mijloc sunt cacao si labdanum; Notele de baza sunt paciuli, vanilie, cedru si lemn de santal.

paciuli piper roz

cacao labdanum

paciuli vanilie cedru lemn de santal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Patchouli Nosy Be by Perris Monte Carlo.

Patchouli Nosy Be Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Debutul. ..picant și aspru. Finalul...mult așteptat. Categoria. ..unisex, dar mai mult masculin as adaugă eu.
Parfumul acesta este un gurmand tare fain. Cum spune cineva mai cu experiență : " este de cafenea, nu de cofetărie " Pai da...cam așa este. Un parfum tare frumos si tare ciocolatiu...Sticla I se potrivește de minune.
Dupa cum am spus deja , debutul este aspru. Cam prea aspru pentru gustul meu . Îmi amintește de Patchouli Reminissence in prima faza. Dar atât. Dar timpul trece și efectul gurmand nu întârzie sa apară. Dar e un gurmand fără roz sidefat. Fără acadele. Fără siropuri care dau usturimi la gat. Este ca umorul negru pentru umor și ca ciocolata amăruie pentru ciocolata. "Ciocolata clasica-i mai faina "...ar zice unii. Mda...doar ca asta neagra e făcută de mâini iscusite. Este amăruie, dar fina si aromata. Și are un rafinament aparte. Pentru cei care nu caută gurmandul perfect. Pentru cei care iubesc contrastul dulce - amărui și gurmandele lemnoase.
Purtătoarea : știu ca are accesorii faine. Și scumpe. Este androgina. ..dar are sex appeal.
Locatia: pai unde mai bine decât în oraș. ..eventual la "Chocolat " ^.^ ;)

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Perris Monte Carlo Patchouli Nosy Be fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Perris Monte Carlo Patchouli Nosy Be, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Patchouli Nosy Be dupa Perris Monte Carlo. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Patchouli Nosy Be de Perris Monte Carlo reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Frederic Malle Portrait of a Lady Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Robert Piguet Visa 2007 Amouage Beloved Robert Piguet Douglas Hannant Amouage Amouage Lyric Woman Robert Piguet Fracas Montale Aoud Collection - Red Aoud Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Chanel Coco Eau de Parfum Amouage Memoir Woman Montale Aoud Sense Juliette Has A Gun Moon Dance Christian Dior Miss Dior Eau de Toilette Originale Jul et Mad Paris Amour de Palazzo Christian Dior Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Toilette Amouage The Library Collection Opus I Bvlgari Bvlgari Man In Black Montale Blue Amber Amouage Sunshine