Designeri » N-Q » Oriental Lemnos « Grupuri

Ambre Gris Pierre Balmain de dama

Ambre Gris Pierre Balmain de dama

scortisoara
Ambre Gris Pierre Balmain de dama Imagini Ambre Gris Pierre Balmain de dama Imagini

Ambre Gris de Pierre Balmain este un parfum Oriental Lemnos de dama. Ambre Gris a fost lansat in 2008. Creatorul acestui parfum este Guillaume Flavigny. Notele de varf sunt piper roz, rasina benzoica, scortisoara si smirna; notele de mijloc sunt tuberoza si imortela; Notele de baza sunt rasina benzoica, lemn de guaiac, mosc alb si Ambergris.

piper roz rasina benzoica scortisoara smirna

tuberoza imortela

rasina benzoica lemn de guaiac mosc alb Ambergris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ambre Gris by Pierre Balmain.

Onde Mystere

Ambre Gris Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Hmmmm...asta este un parfum ciudat. Ai zice ca e nisa. Are note in debut nelistate. Sunt absolut sigura ca ceva este usor citric in inceput si aerisit...cateva secunde. Parfumul are evolutie si asta il face sa fie foarte fain. Este unisex fara indoiala. Exact cum l-a descris Miruna tot asa imi pare si mie. Este foarte foarte aromat. Si are o caldura specifica acordului ambrat. Mie imi place foarte foarte tare, insa nu il recomand blind sub nicio forma. Ce nu simt in el si asta ma bucura este magica tuberoza. Nu-i duc dorul deloc.
Bineinteles ca rasinile si smirna se simt...dar ce este ciudat la el este ca nu sunt galagioase, ci doar ii adauga acea aroma faina. Pe parcurs devine rotund si toata compozitia este un intreg perfect. Nu sufera sechele in nici un fel. De retinut ca are o usoara tenta animalica. Dar ...pe mine nu ma deranjeaza deloc.
Purtatoarea: greu de zis. Atipica. Nu cred ca place prea mult parfumurile florale.Cred ca se preteaza la manusi de piele ...:)
Locatia: Este destul de tare, siajul este bunicel. Asadar pentru o astfel de creatie este musai aerul liber sau incaperile mari.
Il gasesc un parfum de seara foarte foarte reusit!

Este un pafum ce degaja blandete, caldura, intimitate. Incepe foarte aromat si delicios, cu miros de smirna si scortisoara, ca mai apoi sa simt si ceva flori intr-un plan secundar indepartat. Baza este ambrata si usor rasinoasa, parfumul avand un caracter usor lemnos si suav pe tot parcursul lui. Un parfum frumos... Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 7/10

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Este unul dintre parfumurile care iti raman in suflet. Iti incalzeste zilele reci, iti inveseleste orele triste,iti aminteste ca viata e frumoasa.

Bea
Bea

Soft, sofisticat, subtil, cremos. Cam asa as descrie acest parfum. Notele de ambra, rasina benzoica, scortisoara si smirna se combina cu notele de mosc alb si tuberoza, rezultand un miros superb, pudrat si foarte persistent.
Potrivit pentru anotimpurile reci.
9.5/10

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Este un parfum despre o ambra indulcita cu o scortisoara si o smirna, ambele deosebit de fine. De aceea, pentru mine, acest parfum are efectul unei cesti de ceai bun, aromatizat cu (in loc de iasomia ceaiului) o tuberoza molatica si calda (caldura vine,asa nisipoasa cum e, probabil de la imortele). Finetea este amplificata si de lemnul de guaiac. As spune aproape un parfum "subtire", vizualizez perfect firicelul subtire de ceai care curge din varful gatului ceainicului de portelan. Numai ca ceainicul nu e de portelan, ci de o ceramica, pretioasa, dar solida, conferind parfumului si un alt aspect: teluric, substantial si sigur ancorat.
Cea care mi l-a dat imi spunea ca se considera prea micuta pentru un parfum asa mare. Mie, desi sunt mica de statura, nu mi se pare un parfum atat de inspaimantator si urias, ci unul extrem de frumos, ce imi scufunda complet sufletul in reverie, in timp ce trupul imi ramane prozaic legat de canapea. Poate unul dintre putinele parfumuri pe care le-as recomanda unei zodii anume: Sagetatoarelor (si eu sunt una)!

Ambre Gris by Pierre Balmain 3.69 out of 5 based on 27 ratings and 5 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Pierre Balmain Ambre Gris fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Pierre Balmain Ambre Gris, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ambre Gris dupa Pierre Balmain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ambre Gris de Pierre Balmain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dune Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Guerlain My Insolence Thierry Mugler Alien Essence Absolue Tom Ford Black Orchid Lorenzo Villoresi Teint de Neige Robert Piguet Calypso Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Lacoste Lacoste Pour Femme Guerlain Insolence Eau de Parfum Christian Dior Dior Addict Prada Prada (Amber) Christian Dior Pure Poison Thierry Mugler Womanity Yves Saint Laurent Opium Lalique Encre Noire Pour Elle Boucheron Boucheron Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Lancome Poeme Agent Provocateur Agent Provocateur