Designeri » N-Q » Chypre Floral « Grupuri

Ivoire Pierre Balmain de dama

Ivoire Pierre Balmain de dama

ozonic
Ivoire Pierre Balmain de dama Imagini Ivoire Pierre Balmain de dama Imagini

Ivoire de Pierre Balmain este un parfum Chypre Floral de dama. Ivoire a fost lansat in 2012. Ivoire a fost creat de Michel Almairac si Jacques Flori. Notele de varf sunt mandarina, galbanum si frunza de violeta; notele de mijloc sunt trandafir, iasomie, ylang-ylang si stanjenel; Notele de baza sunt vetiver, cedru, paciuli si vanilie.

mandarina galbanum frunza de violeta

trandafir iasomie ylang-ylang stanjenel

vetiver cedru paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ivoire by Pierre Balmain.

Florabotanica

Ivoire Recenziile parfumurilor

crisa
crisa

In plina vara si caldura - se simte foarte sapunos ! Totusi are o tenta "verde" care imi place. Posibil se dezvolta mai bine primavara, toamna, cine stie si iarna (o sa revin cu impresii ). Definitoriu este un parfum care are clasa. Este aristocratic. Il asociez cu o persoana imbracata in pantaloni albi sau care combina albul cu maro sau albul cu albastru. Imi vine in minte o femeie cu o descendenta ilustra care isi permite sa duca o viata de lux.

ancaan
ancaan

Ivoire este unul dintre parfumurile blind-buy ale mele, dupa ce am citit cateva recenzii ale lui. Ma bucur foarte mult ca l-am achizitionat si ca este al meu! Este pudrat si sapunos, dar luxos in acelasi timp. E ca un sapun DOVE, dar cu note de vetiver si cedru. Este diferit de multe alte parfumuri ale designerilor cunoscuti, iar daca va plac mirosurile fresh dar elegante si mature, merita sa il incercati!

nelly_rose
nelly_rose

Este un parfum floral foarte sapunos si care da o senzatie de curat in stil Chanel. Mirosul nu e neplacut dar sapuneala lui imi irita narile. Aerul lui usor auster ii aduce o nota de eleganta insa mie nu-mi spune nimic, ma cam plictiseste. Imi pare oarecum familiar, probabil a fost copiat prin diverse sapunuri si sampoane.

Este un parfum foarte rafinat, elegant, cu un miros evident de trandafir, iasomie si iris, imbracat intr-o baza lemnoasa destul de pregnanta, poate un pic aspra. Catre final simt asa un usoooooor iz dirty, ciudat. Vanilia este ca si inexistenta, parfumul nu este unul dulce, insa, la persistenta si siaj ma cam dezamageste: dureaza cam 3 ore.
Nota mea: 8/10

serinuca
serinuca

Stie cineva cum miroase? Am inteles ca este elegant, rafinat dar nu stiu daca persista. Aveti idee?

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Pierre Balmain Ivoire fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Pierre Balmain Ivoire, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ivoire dupa Pierre Balmain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ivoire de Pierre Balmain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

The Different Company Sublime Balkiss Robert Piguet Calypso Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Pierre Balmain Ambre Gris Bois 1920 Relativamente Rosso L`Artisan Parfumeur Rappelle-Toi Cartier Baiser Vole Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Dune Lacoste Lacoste Pour Femme Guerlain My Insolence Boucheron Boucheron Serge Lutens Chergui Cartier Must de Cartier Christian Dior Miss Dior Le Parfum Robert Piguet Visa 2007 Montale Pure Gold Etat Libre d`Orange Divin`Enfant Tom Ford Sahara Noir