Designeri » N-Q » Pielarie « Grupuri

Jolie Madame Pierre Balmain de dama

Jolie Madame Pierre Balmain de dama

Jolie Madame Pierre Balmain de dama Imagini

Jolie Madame de Pierre Balmain este un parfum Pielarie de dama. Jolie Madame a fost lansat in 1953. Creatorul acestui parfum este Germaine Cellier. Notele de varf sunt pelin, coriandru, gardenie, neroli, bergamot, petit grain si cuisoare; notele de mijloc sunt tuberoza, narcisa, radacina de stanjenel, iasomie, trandafir, floare de portocal, frunza de violeta si liliac; Notele de baza sunt pielarie, paciuli, mosc, nuca de cocos, zibeta, lichen, vetiver, cedru si tutun.

pelin coriandru gardenie neroli bergamot petit grain cuisoare

tuberoza narcisa radacina de stanjenel iasomie trandafir floare de portocal frunza de violeta liliac

pielarie paciuli mosc nuca de cocos zibeta lichen vetiver cedru tutun

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Jolie Madame by Pierre Balmain.

Bandit
Cabochard
Golden Boy

Jolie Madame Recenziile parfumurilor

Un parfum cu pielarie, dar nu una foarte fina, ci destul de bruta, nerafinata. Are caracter total unisex, mi imi aduce bine ca miros cu Golden Boy, este deci o piele destul de uscata, asprita usor de licheni si vetiver, dar domolita de ceva note florale suave, deci are caracter woody. Zibeta se simte pe pielea mea foarte discret, nederanjant. Ma asteptam cumva totusi sa fie mai greu de purtat si de inteles acest parfum.
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Pierre Balmain Jolie Madame fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Pierre Balmain Jolie Madame, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Jolie Madame dupa Pierre Balmain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Jolie Madame de Pierre Balmain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Agent Provocateur Agent Provocateur Annick Goutal Ambre Fétiche Pierre Balmain Vent Vert Annick Goutal Grand Amour Jean Patou Sublime Christian Dior Pure Poison Elixir Tom Ford White Patchouli Agent Provocateur L'Agent Guerlain Mitsouko Eau de Toilette Pierre Balmain Ambre Gris M. Micallef Les 4 Saisons: Hiver Serge Lutens Borneo 1834 Etat Libre d`Orange Rossy de Palma Eau de Protection Mona di Orio Rose Etoile de Hollande Miller Harris Figue Amere L`Artisan Parfumeur Premier Figuier Extreme L`Artisan Parfumeur Timbuktu Kenzo Flower by Kenzo Essentielle Thierry Mugler Angel Garden Of Stars - Le Lys L`Artisan Parfumeur Premier Figuier