Designeri » N-Q » Floral Verde « Grupuri

Vent Vert Pierre Balmain de dama

Vent Vert Pierre Balmain de dama

Vent Vert Pierre Balmain de dama Imagini Vent Vert Pierre Balmain de dama Imagini Vent Vert Pierre Balmain de dama Imagini Vent Vert Pierre Balmain de dama Imagini Vent Vert Pierre Balmain de dama Imagini Vent Vert Pierre Balmain de dama Imagini Vent Vert Pierre Balmain de dama Imagini

Vent Vert de Pierre Balmain este un parfum Floral Verde de dama. Vent Vert a fost lansat in 1947. Vent Vert a fost creat de Germaine Cellier, Pierre Balmain si Calice Becker. Notele de varf sunt lamaie verde, floare de portocal, note verzi, asafoetida, piersica, busuioc, lamaie, bergamot si neroli; notele de mijloc sunt violeta, frezie, iasomie, zambila, ylang-ylang, lacramioare, trandafir, galbanum, galbenele si note condimentate; Notele de baza sunt stanjenel, lemn de santal, ambra, mosc, lichen, salvie, vetiver, styrax si cedru.

lamaie verde floare de portocal note verzi asafoetida piersica busuioc lamaie bergamot neroli

violeta frezie iasomie zambila ylang-ylang lacramioare trandafir galbanum galbenele note condimentate

stanjenel lemn de santal ambra mosc lichen salvie vetiver styrax cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vent Vert by Pierre Balmain.

Vent Vert Recenziile parfumurilor

Este un parfum verde si destul de proaspat, cu doar o adiere cremoasa fina. Un mix de frunze si flori cu o intentie animalica, dar aproape insesizabila. Usor dulceag, dar premoninant verde, ca o iarba cosita.
Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 6,5/10

leila_mic
leila_mic

nu cred ca am cuvinte sa-l descriu - cand am mirosit sticla, am strambat din nas - m-a pocnit un verde crud si fioros ... eh! dar dupa pulverizare se schimba atitudinea - pe piele devine un atac de verde proaspat, nealterat de alta nota ... iar dupa ce se aseaza apar timide note de lacramioare, mosc si lemnul de santal, care linisteste ardoarea si energia de verde, intr-un calm si linistitor delicat, cremos - nu am crezut ca este atat de siret acest parfum, dar imi place la nebunie - dupa cateva ore am impresia ca am folosit o crema pe piele, cu miros proaspat si fin ... sper sa mai gasesc dupa ce termin sticluta (si iti multumesc, Addict - m-ai facut sa ma indragostesc de el)

Vent Vert by Pierre Balmain 3.31 out of 5 based on 13 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Pierre Balmain Vent Vert fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Pierre Balmain Vent Vert, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vent Vert dupa Pierre Balmain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vent Vert de Pierre Balmain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dune Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant The Different Company Sublime Balkiss Pierre Balmain Ambre Gris Calvin Klein Obsession Chanel Chanel N°5 Guerlain Shalimar Guerlain Jardins de Bagatelle Cartier Must de Cartier Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Thierry Mugler Womanity L`Artisan Parfumeur Timbuktu Pierre Balmain Jolie Madame Annick Goutal Ambre Fétiche Guerlain Samsara Eau de Parfum Tom Ford Sahara Noir Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Frederic Malle Musc Ravageur Annick Goutal Grand Amour Frederic Malle Portrait of a Lady