Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

Pomellato Nudo Amber Pomellato de dama

Pomellato Nudo Amber Pomellato de dama

Vreau: 1

Pomellato Nudo Amber Pomellato de dama Imagini Pomellato Nudo Amber Pomellato de dama Imagini

Pomellato Nudo Amber de Pomellato este un parfum Oriental Floral de dama. Pomellato Nudo Amber a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Aurélien Guichard. Notele de varf sunt floare de portocal si trabdafir bulgaresc; notele de mijloc sunt iasomie Sambac si ambra; Notele de baza sunt ambroxan, mosc si vanilie de Madagascar.

floare de portocal trabdafir bulgaresc

iasomie Sambac ambra

ambroxan mosc vanilie de Madagascar

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Pomellato Nudo Amber by Pomellato.

Pomellato Nudo Amber Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

N-am zăbovit prea mult în preajma acestui parfum despre care am auzit într-o discuţie casual abia alaltăieri, pentru că riscam să comit vreun delict (furtul testerului, de pildă :)) ): mi s-a părut delicios şi întristător de scump pentru un biet filolog, iar magazinele on line (iubitul Aoro, de exemplu) nu-l deţin. Privind piramida notelor ai spune că nu poate fi o surpriză, în fond, sunt atâtea vanilate-alb florale- ambrate în lumea asta fascinantă, şi prea puţine îţi mai spun ceva în plus. Mirosindu-l, însă, am experimentat un vârtej de nostalgii, speranţe şi intuiţii, precum şi gândul că asta e o sticlă în care va merita, cândva, în viitor, să investesc. Scriind prima recenzie aici, la un Pomellato, sper doar că nu exagerez :)

Update: l-am găsit pe hiris.ro, e mult mai ieftin decât în Sephora

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Pomellato Pomellato Nudo Amber fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Pomellato Pomellato Nudo Amber, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Pomellato Nudo Amber dupa Pomellato. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Pomellato Nudo Amber de Pomellato reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Guerlain Nahema Givenchy Ange ou Demon Avon Tomorrow Celine Dion Always Belong Masaki Matsushima Suu Shu Uemura Fleur de Terre Ralph Lauren Love Ava Luxe Rosa de la Luz Avon Aromadisiac for Her The Party The Garden Party Wistaria Serge Lutens Rose de Nuit Jacques Fath Eau de Fath