Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Prada de dama

Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Prada de dama

Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Prada de dama Imagini

Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue de Prada este un parfum Oriental Floral de dama. Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Daniela (Roche) Andrier. Notele de varf sunt floare de portocal african si neroli; notele de mijloc sunt stanjenel si mastica; Notele de baza sunt mosc, rasina benzoica, boabe de tonka si vanilie.

floare de portocal african neroli

stanjenel mastica

mosc rasina benzoica boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue by Prada.

Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue Recenziile parfumurilor

L-am purtat ieri, pe canicula. Doar (??!!) patru pufuri. Daca imediat dupa pulverizare am fost convinsa ca nu va persista nici doua ore, dupa 7 ore mi-am schimbat diametral opinia. La prima testare, prin martie-aprilie parca, l-am catalogat sec "nu tine, poate merge la vara". Acum a fost absolut perfect, nota de iris s-a amestecat cum nu se poate mai bine cu cea de neroli si rezultatul a fost o aroma racoritoare si totusi dulceaga (vanilia...) care mi-a iscat trei complimente total neasteptate de la persoane straine, de-a lungul unei zile chinuitor de toride.
Sunt incantata sa-l trec pe primul raft al parfumurilor "de vara", pentru ca rar mi se intampla sa gasesc un parfum care sa nu devina greu pe caldura si sa mai si persiste sapte ore.

manuelag
manuelag

Off Doamne!...facusem recenzie pentru el si il pusesem la varianta clasica....de aceea nu simteam de nici un fel cedrul! Ooops! :X
Debuteaza cu ceva mandarine, cu o dulceata absolut reala. Sunt coapte bine de tot si parca pîrâie in timp ce le desfaci. Sunt zemoase si pafrumate grozav.ERATA! (Se pare ca aceasta combinatie este floare de portocal in combinatie cu tonka...desi mie imi par note fructate de mandarina)Asta nu dureaza decat cateva minute...apare apoi irisul, care este in prim plan isotit pe fundal de note lemnoase. Vine acompaniat de ceva dulce. Nu as putea sa spun ce...probabil vreo rasina. Acesta este un parfum feminin si cald, pudrat si foarte usor lemnos.
Purtatoarea: nu stiu de ce, insa rotunjimile acestui parfum ma poarta cu gandul la o femeie voluptoasa, intre doua varste, cocheta, dar fara nimic tipator. Imi imaginez genul de femeie care nu spune foarte multe la o prima vedere, insa lenjeria ei intima este masterpiece. Dar pana acolo e drum lung. Un drum lung si parfumat cu Infusion D'Iris Parfum Absolue.
Locatia: acesta este un parfum semnatura pentru multe dintre noi. Cu siguranta are si motive sa fie. Il vad oriunde. La orice fel de job, in orice fel de loc, insa nu pe o pustoaica.
Drydown-ul este nemaipomenit! Atat de feminin!

Addict
Addict

Acest parfum are o dualitate nemaiîntalnită de mine,pană acum:pe cat de cald,de apropiat,aproape cremos se comportă pe piele,pe atat de rece și aspru este pe haine...
Dacă "Infusion d'Iris" este la fel de "aerat",ușor distant,zic eu,pe ambele "suporturi","Absolue"este mai dens și mai apropiat pe piele,dar la ani-lumină pe bluză,unde îl simt masculin și "scorțos"!

Mamma mia! Che bellezza! Spiritul si rafinamentul italian sub forma de parfum. Este varianta mea favorita din toate infuziile Prada, poate si datorita faptului ca varianta aceasta e mult mai feminina decat ambiguul Infusion d`Iris clasic. Acela mai merge pe un tip curajos, insa Infusion Absolue...no, e femeie din cap pana-n picioare. O diva. Este varianta mai "coapta", mai densa si mai dulce. Migdalele si rasinile par decise sa-l transforme pe insipidul si palidul iris intr-un iris glamouros si senzual. Acum irisul e intens parfumat, cald, aproape oriental. In plus fata de notele listate simt si un buchetel de violete pudrate si un pic de heliotrop dulce in amestec, in special in baza. Probabil casa Prada, respectiv parfumiera Daniela Roche Andrier a crezut ca a atins perfectiunea in 2007 cu Infusion d`Iris clasic, ca apoi sa si-l imagineze un pic mai dulce si uite ca perfectiunea se poate oricand corija: Absolue - e absolutul desavarsit, un flanker cu rost si care sper sa ramana definitiv in productie.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Prada Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue dupa Prada. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Infusion d'Iris Eau de Parfum Absolue de Prada reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Chamade Chanel Coco Eau de Parfum Nina Ricci L'Air du Temps Estée Lauder Private Collection Amber Ylang Ylang Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Frederic Malle Portrait of a Lady Robert Piguet Fracas Lorenzo Villoresi Teint de Neige Kenzo Flower by Kenzo Bottega Veneta Bottega Veneta Boucheron Boucheron Prada Infusion d'Iris Profumum Roma Alba By Kilian Back to Black Juliette Has A Gun Lady Vengeance Montale Intense Tiare Serge Lutens Fourreau Noir Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Serge Lutens Feminite du Bois