Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

L`Eau Ambree Prada de dama

L`Eau Ambree Prada de dama

L`Eau Ambree Prada de dama Imagini L`Eau Ambree Prada de dama Imagini L`Eau Ambree Prada de dama Imagini L`Eau Ambree Prada de dama Imagini L`Eau Ambree Prada de dama Imagini

L`Eau Ambree de Prada este un parfum Oriental Floral de dama. L`Eau Ambree a fost lansat in 2009. Creatorul acestui parfum este Daniela (Roche) Andrier. Notele de varf sunt lamaie de Amalfi si citrice; notele de mijloc sunt paciuli si trandafir; Notele de baza sunt opoponax, ambra si vanilie.

lamaie de Amalfi citrice

paciuli trandafir

opoponax ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L`Eau Ambree by Prada.

Infusion d'Iris

L`Eau Ambree Recenziile parfumurilor

rafaela
rafaela

E un amestec fin de rasini cu ambra, precedat de un paciuli "pamantiu", care se impletesc cu o senzualitate aparte. Are si o usoara tenta masculina. Se indulceste foarte putin pe final, dar imi creaza senzatia de aspartam, nu de vanilie. De fapt, e mai degraba un miros usor pudrat de make-up. Cred ca-si va gasi locul in garderoba mea, candva, intr-un viitor.

[email protected]
liajoldes@yahoo.com

Da, se simte in special ambra asa cum te astepti dat fiind numele parfumului.Citricele sun vagi si doar la inceput, apoi, ambra fina, usoara fata de alte parfumuri, asezonata cu un iz de trandafir si paciuli.
La fel ca alte parfumuri Prada incercate, nici acesta nu exceleaza prin longevitate ori siaj.
In scurta vreme ambra acopera intradevar orice ingredient ar mai avea acest parfum si daca din prima clipa devine dominanta, apoi devine nota unica, dar o ambra ceva mai puternica, mai grea, poate datorita opoponaxului al carui miros nu il cunosc.
Vanilia indulceste foarte putin parfumul.Daca nu iti place ambra ca personaj principal, nu iti place nici parfumul.
Intrucat mie imi plac parfumurile ambrate, mi se pare un parfum reusit, delicat, pe care il port cu placere chiar si vara, chiar si in timpul zilei si in nici un caz doar in ocazii speciale deoarece nu mi se pare un parfum pretentios.

giulia iulia
giulia iulia

super fain,il ador dar pt seara si iarna,nu pt vara,zi

claude77
claude77

Daca ador Infusion d'iris si Prada, pe acesta nu-l pot suporta. Are un miros puternic de ambra pe mine, de fapt simt numai ambra si nimic altceva. Categoric nu facem echipa buna.

angel
angel

Un parfum superb! Il compar ca si finete cu Dune de la Dior... Nu imi pare neaparat un parfum matur, dar... n ici pentru pustoaicele ce adora fructele cu vanilie...:)

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Prada L`Eau Ambree fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Prada L`Eau Ambree, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L`Eau Ambree dupa Prada. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L`Eau Ambree de Prada reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Prada Infusion d'Iris Lacoste Lacoste Pour Femme Guerlain Shalimar Parfum Initial Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Serge Lutens Chergui Kenzo Flower by Kenzo Givenchy Ange ou Demon Christian Dior Pure Poison Guerlain My Insolence Robert Piguet Calypso Christian Dior Midnight Poison Christian Dior Hypnotic Poison Amouage Honour Woman Agent Provocateur Agent Provocateur Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Shalimar Christian Dior Dior Addict Guerlain L'Instant de Guerlain Bvlgari Jasmin Noir