Designeri » N-Q » Oriental Vanilat « Grupuri

Prada Candy Prada de dama

caramel
Prada Candy Prada de dama Videouri
Prada Candy Prada de dama Imagini Prada Candy Prada de dama Imagini Prada Candy Prada de dama Imagini Prada Candy Prada de dama Imagini Prada Candy Prada de dama Imagini Prada Candy Prada de dama Imagini Prada Candy Prada de dama Imagini

Prada Candy de Prada este un parfum Oriental Vanilat de dama. Prada Candy a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Daniela (Roche) Andrier. Nota de varf este caramel; notele de mijloc sunt note pudrate si mosc; Notele de baza sunt vanilie si rasina benzoica.

caramel

note pudrate mosc

vanilie rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Prada Candy by Prada.

B.U. Candy Love
Kenzo Flower by Kenzo L`Elixir

Prada Candy Recenziile parfumurilor

Georgiana90
Georgiana90

Tocmai ce m-am dat un puf azi dintr-un tester si mi se pare ca miroase ca Magnetism - Escada...nu identic, dar pe acolo...sunt singura??

Alexandra13
Alexandra13

Dulce,caramel,acadele,bomboane si vata de zahar~un miros gurmand ,nu stiu daca ar da bine pe o doamna,eu una am 34,dar ma dau cu el cu foarte mare drag,maica-mea mi l-a plasat mie si pe al ei,hihi.

Ivy
Ivy

Candy imi aduce aminte de dropsurile din caramel si lapte din copilarie.
E clar ca nu impresioneaza prin inventivitate, dar e tare placut si reconfortant. Caramelul este redat cu finete, nu se simte ca e sintetic.

adamescuandra
adamescuandra

Un parfum extraordinar, mi l-am dorit foarte mult....
dulce, mosc alb , caramel.. Ce mi-as putea dori mai mult :)?!

Parfumul Candy este dulce doar daca te raportezi la ce produce Prada. Mai ales de cand noul lor nas este Daniela Andrier se poate lesne trage o linie de separare a parfumurilor lor. Inainte de venirea ei Prada producea parfumuri mult mai indraznete.

Acum nu zic ca ea ar fi o achizitie cu totul nefericita pentru casa Prada pentru ca nu e; Infusion d`Iris e deosebit si rupe standardele, e memorabil, adorabil, are clasa si caracter, la fel si varianta lui Absolue, dar pentru ce numele sfintilor nu renunta o data la nota asta de iris care trebuie strecurata in absolut toate compozitiile ei??? O fi vorba de nevoia de a adauga o semnatura a casei probabil, dar eu cred ca daca parfumurile ar fi mai creative lumea le-ar tine minte oricum si asta fara sa fie ajutati de acelasi iris familiar.

Pentru Candy au fost smecheri, l-au sters oficial din piramida, dar e acolo, nicio grija, de unde credeti ca vine acel miros pudrat de makeup, acelasi ca si in Infusion d`Iris? De fapt Candy e un Infusion d`Iris care a trecut pe la cofetarie avand pofta de o crema de zahar ars, dar din pacate se terminase asa ca a luat doar o caramea.
Firav, bland si linistit, Candy e un gurmand foarte anorexic. Incercati din mainstream Alien TOF sau dintre nise Dolce Aqua de la Profvmvm Roma pentru un caramel inedit.

Lussy
Lussy

Un parfum foarte dulce, puternic care merita incercat inainte de a fi cumparat deoarece mirosul de pe tester difera cu mirosul de pe piele. Am incercat de multe ori sa ma conving cand ma duceam in parfumerii ca imi place acest parfum insa de fiecare data mi se parea si mai oribil, prea tare si prea mult alcool la inceput. Cu timpul am primit un sample cadou si atunci l-am testat pe mine. Ce pot spune cu certitudine este ca siajul este bun avand in vedere cat de tari sunt notele de caramel care fac acest parfum un adevarat gurmand. Cred ca numele mai potrivit ar fi fost caramela si nu candy deoarece desi este dulce nu ma duce deloc cu gandul la o bomboana dulce si pretentioasa ci mai degraba la un magazin plin de diferite tipuri de caramele.

tubykap20
tubykap20

Un parfum cu note caramel atat de subtile dar si puternice (mai ales daca nu il folosesti foarte des si il alternezi cu altceva) nu am mai intalnit! Se imbina frumos acel ceva gurmand cu ceva sexy si ceva sofisticat! IL ADOR!

P.S.Merita incercat pentru ca nu e deloc "lipicios",gen Pink Sugar sau Fantasy sau orice alt parfum dulce si gurmand!

Eau De Parfum 0.34oz
Prada CANDY 1.7 oz Eau de Parfum Spray
Prada CANDY 1.7 oz Eau de Parfum Spray
Prada CANDY 2.7 oz Eau de Parfum Spray
Prada CANDY 2.7 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Prada Prada Candy fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Prada Prada Candy, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Prada Candy dupa Prada. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Prada Candy de Prada reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Kenzo Kenzo Amour Lancome Tresor Midnight Rose Guerlain Insolence Eau de Parfum Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Guerlain L'Instant Magic Thierry Mugler Alien Christian Dior Hypnotic Poison Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Guerlain L'Instant de Guerlain Versace Crystal Noir Lancome La Vie Est Belle Salvatore Ferragamo Signorina Calvin Klein Euphoria Cerruti 1881 Viktor&Rolf Flowerbomb John Galliano John Galliano Chanel Allure eau de parfum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Chanel Chance Eau Tendre