Designeri » N-Q » Oriental Lemnos « Grupuri

Prada Intense Prada de dama

Prada Intense Prada de dama

Prada Intense Prada de dama Imagini

Prada Intense de Prada este un parfum Oriental Lemnos de dama. Prada Intense a fost lansat in 2005. Notele de varf sunt bergamot, portocala amaruie, portocala si floare de mandarin; notele de mijloc sunt paciuli, balsam de Peru, tinctura de trandafiri si mimoza; Notele de baza sunt mosc, laudanum frantuzesc, lemn de santal, boabe de tonka si vanilie.

bergamot portocala amaruie portocala floare de mandarin

paciuli balsam de Peru tinctura de trandafiri mimoza

mosc laudanum frantuzesc lemn de santal boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Prada Intense by Prada.

Vintage Patchouly

Prada Intense Recenziile parfumurilor

Prada Intense seamana oarecum cu Prada Amber, cu mici diferente. La ambele predomina paciuli, insa in acesta, mirosul este mai balsamic, mai rotund, pe cand in Prada Amber mirosul este unul aspu, dur, picant. Aici tonka si vanilia sunt mult mai pronuntate, ceea ce din punctul meu de vedere este mult mai bine. Dupa un timp, aici nota de paciuli este mult domolita, iar parfumul devine dominat de un iz lemnos-dulce, rotund. Pot spune ca varianta aceasta imi prieste, pe cand Amber imi pare prea aspru si nu prea mi place... Aici siajul este moderat, iar persistenta este mare. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Prada Prada Intense fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Prada Prada Intense, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Prada Intense dupa Prada. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Prada Intense de Prada reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Lemnos
Balenciaga Rumba Laura Biagiotti Roma per Uomo Thierry Mugler Alien Ralph Lauren Purple Label Tom Ford Oud Wood Giorgio Armani Sensi Jewel Masaki Matsushima Aqua Mat Homme Ajmal Dahn Al Oudh Lujain Ajmal Dahn Al Oudh Nudra Molinard Les Orientaux: Vanille Patchouli Rasasi Dhaneloudh Al Nafees Swiss Arabian Al Waseem