Designeri » N-Q » Floral Fructat « Grupuri

Marina De Bourbon Princesse Marina De Bourbon de dama

Marina De Bourbon Princesse Marina De Bourbon de dama

acrisor
Marina De Bourbon Princesse Marina De Bourbon de dama Imagini Marina De Bourbon Princesse Marina De Bourbon de dama Imagini

Marina De Bourbon de Princesse Marina De Bourbon este un parfum Floral Fructat de dama. Marina De Bourbon a fost lansat in 1994. Notele de varf sunt coacaze, lamaie si pepene rosu; notele de mijloc sunt maracuia, iasomie si ylang-ylang; Notele de baza sunt vanilie, zmeura, piersica si fructe exotice.

coacaze lamaie pepene rosu

maracuia iasomie ylang-ylang

vanilie zmeura piersica fructe exotice

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Marina De Bourbon by Princesse Marina De Bourbon.

Marina De Bourbon Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Floral fructat...da...si cu multa multa vanilie sintetica. Nu imi place deloc. Miroase exact a Chupa Chups. Nu cred ca as putea sa port un parfumel asa.
Debutul este citric...se simte lamaia de la o posta si o nota amarui-verzuie...probabil frunza de coacaz. Vanilia este prezenta inca de la inceput si e in frunte. Cred ca fi-mea ar fi incantata de el. Ei...si dupa debutul fantastic apare o nota de piersica acidulata. Parca e gata fermentata. Mi-ar da dureri de cap la purtare. In drydown mai apar si alte note fructate si o tenta florala. Vai...dar pentru mine este prea mult. Imi strepezeste dintii. Nu este suculent sau aerisit...e plin de zahar si dulce dulce.
Purtatoarea: in medie cred ca nu depaseste cu mult varsta adosecentei. Aveam si eu la varsta aceea parfumele cu mirosuri de acest gen sau ...acela cred ca a fost cel mai cel-monotematic-vanilie de sinteza(miroseam exact a gogoserie.)
Locatia: in nici un caz la ora de sport.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Princesse Marina De Bourbon Marina De Bourbon fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Princesse Marina De Bourbon Marina De Bourbon, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Marina De Bourbon dupa Princesse Marina De Bourbon. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Marina De Bourbon de Princesse Marina De Bourbon reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Ralph Lauren Romance Mexx Fly High Woman Moschino Moschino Funny! Love Passport Rosy Sky Happiness Mila Schön Mila Schön Kanebo Milano Collection 2009 Eau de Parfum Demeter Fragrance Necco Sweethearts Call Me Corine de Farme Ternata Van Gils Tendenza Eisenberg I Am Bath and Body Works Sweet Pea Forever Bjorn Borg Love All Hot Pink