Designeri » N-Q » Floral Aldehidic « Grupuri

Moments Priscilla Presley de dama

Moments Priscilla Presley de dama

Moments Priscilla Presley de dama Imagini Moments Priscilla Presley de dama Imagini

Moments de Priscilla Presley este un parfum Floral Aldehidic de dama. Moments a fost lansat in 1991. Notele de varf sunt aldehide, coriandru, violeta, piersica si bergamot; notele de mijloc sunt tuberoza, radacina de stanjenel, iasomie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt labdanum, pielarie, ambra, paciuli, mosc, zibeta, vanilie, lichen si vetiver.

aldehide coriandru violeta piersica bergamot

tuberoza radacina de stanjenel iasomie lacramioare trandafir

labdanum pielarie ambra paciuli mosc zibeta vanilie lichen vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Moments by Priscilla Presley.

Giordani Gold

Moments Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

l-am primit de la o doamnă care îl considera "prea dulce" şi l-am iubit cu pasiunea cu care iubeşti rarităţi pe care ştii că le vei regăsi cu greu. din aceeaşi pasiune nestăvilită l-am şi terminat (mult prea curând...). e un parfum young, vibrant. mă preocupă ideea de a găsi un parfum din aceeaşi decadă care să semene cu Moments. regăsesc cumva starea duală de pace şi exuberanţă luminoasă din Moments în Joop! Le Bain, însă estompată, îmblânzită.

A aparut pe vremea cand celebritatea unui star nu presupunea automat si lansarea unei linii de parfumuri mediocre care sa-i poarte numele. Priscilla Presley a inceput bine cu Moments in 1991, continuand si dupa el sa produca parfumuri dar n-a mai atins cu niciunul gloria acestuia. Intai l-a avut mama in anii `90, iar anul acesta am reusit printr-o minune sa licitez o sticla sigilata de 50 ml la un pret foarte bun, Moments fiind destul de rar si uneori il vedeam la preturi piperate pe net. Pentru ca este bun. Este un floral-aldehidic dar nu sterp, nu infatuat sau arogant, ci luminos, usor dulce si gratios. Aldehidele dozate cu moderatie ii dau carisma si o eleganta simpla, naturala. Zibeta e prea putin pronuntata ca sa-l faca greu de purtat de catre cei care fug de aceasta nota cam desueta, iar despre restul pot spune ca e doar floral, un buchet imens, rotund si simetric de flori albe. Mirosul e clasic si incredibil de placut, dar in mare parte asta se datoreaza si subiectivismului meu pentru ca-mi trezeste multe amintiri. Moments imi evoca momentele dulci dintr-o copilarie fericita.

Moments by Priscilla Presley 4.00 out of 5 based on 11 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Priscilla Presley Moments fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Priscilla Presley Moments, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Moments dupa Priscilla Presley. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Moments de Priscilla Presley reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Gucci Gucci Rush Boucheron Boucheron Viktor&Rolf Spicebomb Dolce&Gabbana D&G Rochas Tocade Chanel Coco Noir Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain Aqua Allegoria Jasminora Issey Miyake L'eau d'Issey Montale Chocolate Greedy Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Chopard Wish Lalique Encre Noire Pour Elle Penhaligon`s Endymion Kenzo Flower by Kenzo Guerlain My Insolence Thierry Mugler Angel Les Parfums de Cuir Yves Saint Laurent Elle Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Fragonard Grain de Soleil