Designeri » N-Q » Oriental Floral « Grupuri

Roma Imperiale Profumi del Forte unisex

Roma Imperiale Profumi del Forte unisex

Roma Imperiale Profumi del Forte unisex Imagini Roma Imperiale Profumi del Forte unisex Imagini Roma Imperiale Profumi del Forte unisex Imagini Roma Imperiale Profumi del Forte unisex Imagini Roma Imperiale Profumi del Forte unisex Imagini Roma Imperiale Profumi del Forte unisex Imagini

Roma Imperiale de Profumi del Forte este un parfum Oriental Floral unisex. Roma Imperiale a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt scortisoara, lemn de trandafir brazilian, mandarina, neroli, frunze de tomate, bergamot si coriandru; notele de mijloc sunt tuberoza, stanjenel, liliac, orhidee, iasomie, trandafir turcesc si ylang-ylang; Notele de baza sunt lemn de santal, zibeta, vanilie, lichen si Ambergris.

scortisoara lemn de trandafir brazilian mandarina neroli frunze de tomate bergamot coriandru

tuberoza stanjenel liliac orhidee iasomie trandafir turcesc ylang-ylang

lemn de santal zibeta vanilie lichen Ambergris

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Roma Imperiale by Profumi del Forte.

Roma Imperiale Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Roma Imperiale este al treilea parfum al casei Profumi del Forte pe care îl probez și CULMEA!!! tot al treilea care îmi place. Profumi del Forte este prima casa pe lista de testare cu prima ocazie când voi părăsi meleagurile mioritice, deoarece nici o casa (^.^ în afară de Malle, Piguet, Lutens și L'Artisan Parfumeur -4 case reprezinta extrem de puțin în lumea parfumurilor dacă e s-o gândești drept) nu m-a cucerit cu minim trei creatii.
Parfumul acesta are vocația succesului pentru ca are trei dintre notele preferate ale femeilor în general : flori, vanilie și fructe coapte. Dacă mi-ar fi picat acest parfum intr-o mostra anonima nu cred ca as fi putut spune mare lucru despre el. Poate as fi ghicit vanilia, caci în rest miroase doar bine. BINE BINE. ..omogen, dulce acrișor, ușor lactonic (oare casa aceasta are o chestiune cu acest miros? Mie îmi place de mor! Și după cum am mai spus, vad ca tot ceea ce este "lactonic" este foarte în voga acum.
Debutul este ușor citric, însă deloc acid. O portocala coapta bine și zemoasa alături de câteva note florale. Apoi devine rotund și cald și eu personal nu pot spune ca mai simt vreo nota. Astea sunt parfumuri care îmi plac nespus.
De acord ca exista și interpretări extrem de realiste ale unor mirosuri , iar eu îmi satisfac mofturile cumpărând migdala sau scorțișoara sau budinca perfecta. DAR...așa ar trebui sa fie un parfum. Sa nu poți distinge nici pralinele și nici irisul. Sa fie totul un amestec omogen.
Îl găsesc ușor molatic spre sfârșit. Dar îmi creează o stare confortabila.
As vrea sa aibă siaj mai mare și de asemenea și longevitate mai buna. Nimic nu e perfect! :)
Siaj : 5/10
Longevitate : 7 / 10
Parfum : 8.5 / 10
L-am pus de trei ori și nu am simțit nici scorțișoara, nici zibeta, nici vetiver. Dar nah...fiecare cu nasul lui. :)
Și mai am o curiozitate (eu personal nu am votat notele) ...cine poate spune CE miros are orhideea? Acelea din glastra nu au miros.
Eu cred ca la orhidee este un miros generic floral și atât. ..știe altcineva altfel?

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Profumi del Forte Roma Imperiale fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Profumi del Forte Roma Imperiale, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Roma Imperiale dupa Profumi del Forte. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Roma Imperiale de Profumi del Forte reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Serge Lutens Un Bois Vanille Montale Sweet Oriental Dream Frederic Malle Iris Poudre Frederic Malle Carnal Flower Serge Lutens Ambre Sultan Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Shalimar Keiko Mecheri Isles Lointaines Guerlain Rose Nacree du Desert Robert Piguet Baghari 2006 Montale Dark Purple Guerlain Chamade Profumum Roma Battito d`Ali Rance 1795 Pres de Toi Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune Puredistance Opardu Keiko Mecheri Loukhoum Amouage Honour Woman Chanel Chance Eau Fraiche