Designeri » N-Q » Floral Fructat « Grupuri

Vaiana Dea Profumi del Forte de dama

Vaiana Dea Profumi del Forte de dama

tuberoza
lactonic

Vaiana Dea de Profumi del Forte este un parfum Floral Fructat de dama. Vaiana Dea a fost lansat in 2013. Notele de varf sunt aldehide, piersica, nuca de cocos, bergamot, lapte si frunza de violeta; notele de mijloc sunt tuberoza, ylang-ylang, orhidee, iasomie, crin, trandafir alb, pastai de cacao si miere; Notele de baza sunt rasina benzoica, mosc alb, lemn de santal, vetiver, vanilie si lichen.

aldehide piersica nuca de cocos bergamot lapte frunza de violeta

tuberoza ylang-ylang orhidee iasomie crin trandafir alb pastai de cacao miere

rasina benzoica mosc alb lemn de santal vetiver vanilie lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vaiana Dea by Profumi del Forte.

Vaiana Dea Recenziile parfumurilor

ancaan
ancaan

Vaiana Dei (de fapt, Vaiana Dea) este un parfum care m-a cucerit de la primul puf. E un floral desavarsit, construit in stilul lui 24 Faubourg, insa mai modern si mai zemos. Imi pare a avea un miros verzui, dar nu crud. E plin de seva vegetala dulce si naturala. Tuberoza se simte cel mai bine, insa nu devinde nicio clipa sufocanta. Iasomia, trandafirul si crinul dau un plus de eleganta si feminitate, iar rasina benzoica si funza de violeta indulcesc usor parfumul.
Eu l-as purta oricand, indiferent de anotimp. Singura dezamagire este ca nu persista foarte mult timp si sta aproape de piele. Daca ar avea calitati tehnice mai bune, l-as cumpara fara sa stau pe ganduri.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Profumi del Forte Vaiana Dea fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Profumi del Forte Vaiana Dea, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vaiana Dea dupa Profumi del Forte. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vaiana Dea de Profumi del Forte reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Aqua Allegoria Tutti Kiwi Carolina Herrera 212 on Ice 2004 Keiko Mecheri Passiflora Elizabeth Arden Mediterranean Breeze Fragonard Juste un Baiser CnR Create Virgo La Senza Discover Me Acorelle Orchidee Blanche Celine Dion Pure Brilliance Lancome O d`Azur Love & Toast Dew Blossom Adolfo Dominguez U