Designeri » N-Q » Floral Fructat Gurmand « Grupuri

Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama

Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama

tropical
acorduri de cocos
Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama Imagini Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama Imagini Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama Imagini Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama Imagini Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama Imagini Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama Imagini

Vittoria Apuana de Profumi del Forte este un parfum Floral Fructat Gurmand de dama. Vittoria Apuana a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt mandarina, portocala amaruie si portocala; notele de mijloc sunt banana, nuca de cocos si floarea tiare; Notele de baza sunt ambra si vanilie.

mandarina portocala amaruie portocala

banana nuca de cocos floarea tiare

ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vittoria Apuana by Profumi del Forte.

Intense Tiare
Aloha Tiare Eau de Toilette

Vittoria Apuana Recenziile parfumurilor

Un exotic cremos si intens, creat probabil pentru a fi purtat vara insa eu nu as indrazni sa-l port decat toamna si iarna. Se aseamana foarte bine ca stil, dar 90% si ca si miros cu Intense Tiare-Montale si cu Aloha Tiare-Comptoir Sud Pacific! Nota de banana se simte, insa nu chiar atat de intens precum se vorbeste, eu simt pe pielea mea mai mult tiara si cocos. Bineinteles, ele sunt invelite in vanilie, insa parfumul nu este excesiv de dulce, ci cremos, usor pudrat si foarte bogat, intens.
Siajul este moderat, iar persistenta este buna. Evaluare: 8,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Profumi del Forte Vittoria Apuana fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Profumi del Forte Vittoria Apuana, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vittoria Apuana dupa Profumi del Forte. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vittoria Apuana de Profumi del Forte reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Rance 1795 Josephine Frederic Malle Lipstick Rose Boadicea the Victorious Intense Reminiscence Tonka Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Isabey Isabey Gardenia Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Robert Piguet Rose Perfection Boadicea the Victorious Ardent Creed Virgin Island Water Carner Barcelona Tardes Xerjoff More Than Words Giorgio Armani Emporio Armani Lei Puredistance Opardu Sospiro Perfumes Erba Pura Keiko Mecheri Loukhoum Tom Ford Noir de Noir Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Chanel Chanel N°5 Eau Premiere