Designeri » N-Q » Floral Fructat « Grupuri

Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama

Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama

acorduri de cocos
tropical
Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama Imagini Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama Imagini Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama Imagini Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama Imagini Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama Imagini Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama Imagini Vittoria Apuana Profumi del Forte de dama Imagini

Vittoria Apuana de Profumi del Forte este un parfum Floral Fructat de dama. Vittoria Apuana a fost lansat in 2008. Notele de varf sunt mandarina, portocala amaruie si portocala; notele de mijloc sunt banana, nuca de cocos si floarea tiare; Notele de baza sunt ambra, vanilie si vanilie de Bourbon.

mandarina portocala amaruie portocala

banana nuca de cocos floarea tiare

ambra vanilie vanilie de Bourbon

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vittoria Apuana by Profumi del Forte.

Intense Tiare
Aloha Tiare Eau de Toilette

Vittoria Apuana Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Mai rar așa ceva. Unic in felul lui. Ceva mai sintetic și mai dizgratios nu am mai simțit in parfumerie. Cu toate astea, Profumi del Forte este o casa care îmi place mult. Pana acum am testat numai parfumuri peste medie de la ea, însă acesta este sub orice critica. Miroase pe dr-cu a banane. Miroase a bomboane ieftine card au stat mult timp in ambalajul lor de plastic și care au început sa se scurga din varii motive. Daca ai curajul sa le guști , vei da indubitabil de un zahăr cu miros sintetic de cocos, un zahăr care se lipește de dinti și de care scapi cu greu . Nu se poate descrie așa oroare. Pur si simplu la mine este pe locul I la orori parfumistice și conduce detașat.
Siaj bun 7,5/10 îl simt de parca cineva își bate joc de mine și s-a dat special ca sa ma enerveze .
Longevitate 8/10
Parfum - nu pot sa notez așa ceva. Poate ca Iulia Albu , respectiv -75,23 pe o scara de la 1 la 10 cu plus.
Testați . Musai . Finalul e mai domol. Mai domol decât începutul, dar tot terifiant.
M-a rupt ...

2017

Un exotic cremos si intens, creat probabil pentru a fi purtat vara insa eu nu as indrazni sa-l port decat toamna si iarna. Se aseamana foarte bine ca stil, dar 90% si ca si miros cu Intense Tiare-Montale si cu Aloha Tiare-Comptoir Sud Pacific! Nota de banana se simte, insa nu chiar atat de intens precum se vorbeste, eu simt pe pielea mea mai mult tiara si cocos. Bineinteles, ele sunt invelite in vanilie, insa parfumul nu este excesiv de dulce, ci cremos, usor pudrat si foarte bogat, intens.
Siajul este moderat, iar persistenta este buna. Evaluare: 8,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Profumi del Forte Vittoria Apuana fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Profumi del Forte Vittoria Apuana, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vittoria Apuana dupa Profumi del Forte. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vittoria Apuana de Profumi del Forte reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Keiko Mecheri Loukhoum Guerlain French Kiss Rance 1795 Josephine Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Giorgio Armani Emporio Armani Lei Montale Sweet Oriental Dream Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Rance 1795 Pres de Toi Robert Piguet Rose Perfection Guerlain L'Instant Magic Lalique Perles De Lalique Sospiro Perfumes Erba Pura Frederic Malle Lipstick Rose Puredistance Opardu Frederic Malle Iris Poudre Lorenzo Villoresi Teint de Neige Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Robert Piguet Visa 2007 Amouage Memoir Woman Reminiscence Tonka