Designeri » N-Q » Oriental « Grupuri

Battito d`Ali Profumum Roma unisex

Battito d`Ali Profumum Roma unisex

cacao

Battito d`Ali de Profumum Roma este un parfum Oriental unisex. Battito d`Ali a fost lansat in 2011. Parfumul prezinta floare de portocal african, vanilie, smirna, nuca de cocos si cacao.

floare de portocal african vanilie smirna nuca de cocos cacao

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Battito d`Ali by Profumum Roma.

Vanilla Fields

Battito d`Ali Recenziile parfumurilor

Battito d'Ali nu mi-a placut... deloc! Pe pielea mea se dezvolta foarte ciudat, nu era deloc dulce, era doar un oriental-lemnos foarte unsuros, de-a dreptul gretos. Probabil combinatia neroli-cacao-rasini nu mi-a priit... Nu-i contest calitatile tehnice, dar nu a fost pentru mine... :)
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 5/10

Battito d`ali e genul de parfum care iti poate schimba in bine parerea despre parfumurile dulci sau demonstra ca inca n-ai destule daca esti deja un impatimit al lor.

E suav si te dezmiarda cu o blandete desavarsita.

Are un inceput proaspat si acidulat de la neroli (sunt cateva secunde cand imi aminteste de Love by Kilian) insa se indulceste repede dupa ce apare o nota uimitor de reala de cacao. Carisma duetului neroli - pudra de cacao (pe care eu o banui pura, fara zahar) este intregita cu un deosebit de placut ton de rasini care pica grozav intre ele si adauga un soi de mister si profunzime. La inceput evolueaza repede, ii trebuie cam jumatate de ora sa-si gaseasca tempoul, iar apoi ramane uniform pentru mult timp. Si ia te uita cum se poate si din 3-4 note construi o minune de parfum! La fel ca toate parfumurile de la aceasta casa are poezie, siaj si o intensitate colosala.

Dar parfumul transmite mult mai multe emotii dincolo de cuvinte, dincolo de orice descriere scrisa posibila pe care numai cand il incerci le vei simti.

Probabil asa miros ingerii.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Profumum Roma Battito d`Ali fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Profumum Roma Battito d`Ali, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Battito d`Ali dupa Profumum Roma. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Battito d`Ali de Profumum Roma reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Keiko Mecheri Loukhoum Frederic Malle Carnal Flower Robert Piguet Rose Perfection Serge Lutens Datura Noir Juliette Has A Gun Lady Vengeance By Kilian Back to Black Robert Piguet Visa 2007 Amouage Memoir Woman Thierry Mugler Alien Essence Absolue Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Boucheron Boucheron Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Portrait of a Lady Atelier Cologne Vanille Insensee Serge Lutens Ambre Sultan Puredistance Opardu Amouage Amouage Lyric Woman Christian Dior Miss Dior Le Parfum Chanel Allure Sensuelle By Kilian Liaisons Dangereuses