Designeri » N-Q » « Grupuri

Dulcis in Fundo Profumum Roma unisex

Dulcis in Fundo Profumum Roma unisex

Dulcis in Fundo de Profumum Roma este un parfum unisex. Dulcis in Fundo a fost lansat in 2006. Parfumul prezinta vanilie si citrice.

vanilie citrice

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dulcis in Fundo by Profumum Roma.

Dulcis in Fundo Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Coji amarui de citrice cufundate intr-o doza generoasa de vanilie, iata o varianta inedita pentru un parfum cu vanilie de iarna. Debuteaza cu o aroma intensa de coji amarui de citrice zaharisite , similara cu esenta de portocale pentru prajituri, insa in jumatate de ora parfumul se aseaza. Vanilia devine mai cremoasa si este insotita de un gem amarui si usor dulce de citrice. Nu mai evolueaza foarte mult si toarce incet la caldura minim 6 ore avand un siaj moderat. Este un parfum de zile reci, de testat de catre cine cauta o alternativa la parfumurile de iarna.

ancaan
ancaan

Se ia o cantitate generoasa de citrice, se fierb cu tot cu coaja pana devin jeleu, se adauga esenta de vanilie din belsug. Da, Dulcis In Fundo este atat de concentrat, lipicios chiar. Are o aroma juvenila, placuta, insa nu m-as vedea purtandu-l.

Mmmmm ce parfum placut! Miroase a piele bronzata incalzita de soare si impregnata cu mirosul usor sarat al apei de mare. Dupa inot pielea a fost unsa cu crema solara cu parfum de vanilie si cocos. Fata bea un fresh de citrice si-apoi ia o guma de mestecat. E roz si face baloane uriase. Asa imi pare acest Dulcis in Fundo, dulce, exotic si oarecum copilaresc, dar bun de tot, de-imi vine sa rastorn lumea sa-mi iau un flacon din licoarea asta!

Un parfum duuuulce in ... ”fundo”:)))))) Miroase a vanilie si citrice, acestea din urma simtindu-se doar ca actori in rol secundar. Parfumul imi seamana ca stil cu Cinema a lui Yves Saint Laurent. Nu pot sa zic ca ma da pe spate parfumul, pentru ca citricele nu se numara printre preferintele mele, insa parfumul imi pare unul de calitate, cu siaj mediu si persistenta buna! Nota mea: 7,5/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Profumum Roma Dulcis in Fundo fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Profumum Roma Dulcis in Fundo, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dulcis in Fundo dupa Profumum Roma. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dulcis in Fundo de Profumum Roma reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Serge Lutens Fourreau Noir Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Frederic Malle Portrait of a Lady Robert Piguet Alameda Tom Ford Noir de Noir Profumum Roma Sorriso Panouge Isabey Gardenia Keiko Mecheri Isles Lointaines J.F. Schwarzlose Berlin Trance Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Xerjoff Bouquet Ideale Frederic Malle En Passant Rance 1795 Pres de Toi Puredistance Opardu Frederic Malle Lipstick Rose Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Profumum Roma Alba Byredo Bal d'Afrique James Heeley Bubblegum Chic Parfumerie Generale PG05 L'Eau de Circe